Čo prinesie Apple? iPhone Xs Max, nové Apple Watch a možno aj niečo viac

Do najbližšej konferencie Apple nám zostávajú ešte dva dni, no vďaka únikom máme celkom dobrú predstavu o tom, aké novinky Apple v stredu predstaví.

So železnou pravidelnosťou nám Apple v septembri predstaví nový iPhone. Tento rok však máme očakávať hneď tri modely. Ich výzor už poznáme, mená sú nám už taktiež známe, otázkou zostávajú už iba parametre a ceny.

iPhone Xs

Minuloročný iPhone X dostane priamočiareho nasledovníka, ktorý by mal niesť meno iPhone Xs. Navonok sa nič nemení, tento model si ponechá 5,8-palcový OLED displej, no do ponuky farieb pribudne zlatý variant.

recenziaApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Vo vnútri môžeme očakávať nový procesor Apple A12, ktorý má byť oproti minulej generácii až o 10 % výkonnejší. Vylepšenia dostane aj duálny fotoaparát na zadnej strane. Cena tohto modelu je zatiaľ záhadou, pretože rôzne zdroje udávajú rôzne informácie a odhady. Všeobecne sa však hovorí o 799-899 dolároch.

ZDROJ | 9to5Mac

iPhone Xs Max

Apple sa zrejme nechalo inšpirovať ponukou Android smartfónov z pred niekoľkých rokov a najväčší iPhone s 6,5-palcovým OLED displejom sa bude volať iPhone Xs Max. Samotné telo smartfónu by malo mať rozmery 157,53 x 77,44 x 7,85 milimetrov.

recenziaApple iPhone XS Max – placka s cenou ojazdeného auta

Väčší model by mal ponúkať rovnaký hardvér, ako iPhone Xs, je tu však možnosť prítomnosti väčšej pamäte RAM. Pri cene sa najčastejšie spomína 999 dolárov a v predaji bude pravdepodobne spolu s iPhone Xs od 21. septembra.

ZDROJ | Macrumors

„Budgetový“ iPhone

Najväčšou záhadou v novom portfóliu je model s 6,1-palcovým LCD displejom. Tento (zatiaľ bezmenný) model by mal byť z novej trojice najlacnejší, práve kvôli lacnejšiemu displeju. Dizajnom sa však od ostatných modelov odlišovať nebude a tak môžeme počítať s výrezom v displeji. Na opačnej strane však máme očakávať namiesto duálneho fotoaparátu iba jeden objektív.

ZDROJ | Slashleaks

Cenovo dostupný iPhone 9, iPhone Xc alebo akokoľvek sa už bude tento model volať, by mal byť dostupný vo viacerých farbách. V hre je údajne čierna, biela, modrá, oranžová a červená. Tento model by sa mal predávať za zhruba 699 dolárov, no do predaja sa kvôli výrobným problémom pravdepodobne dostane až v novembri.

Apple Watch Series 4

Najmenšie prekvapenie nás pravdepodobne čaká pri hodinkách Apple Watch Series 4. Na verejnosť už totiž unikla fotografia nového modelu. Navonok tak môžeme očakávať o 15 % väčší displej, pri ktorom stúpne rozlíšenie z pôvodných 312 x 390 pixelov na 384 x 480 pixelov.

ZDROJ | 9to5Mac

Digitálna korunka už nebude pri LTE verzii celá červená a hneď vedľa nej pribudla diera pre mikrofón, ktorá môže značiť lepšiu komunikáciu so Siri. Hodinky by mali mať spoločný dátum vydania s telefónmi a teda 21. septembra. Cena je zatiaľ neznáma a to pravdepodobne preto, že sa oproti minulej generácii nezmení.

RECENZIAFitbit Versa – elegantná a dostupná alternatíva k Apple Watch

AirPods 2

Novej generácie sa dočkajú aj obľúbené bezdrôtové slúchadlá AirPods. Nová verzia má priniesť vylepšenú funkciu „Hey, Siri“ a tiež vylepšený bezdrôtový čip Apple W1, ktorý pri súčasnej generácii uľahčuje párovanie a pripájanie k telefónu. Spolu s novou generáciou by mal prísť do predaja aj obal s bezdrôtovým nabíjaním, ktorý bol predstavený ešte minulý rok. Cena slúchadiel by sa meniť nemala.

AirPower

Okrem obalu pre AirPods bude Apple doháňať resty aj pri podložke AirPower. Tá umožňuje nabíjať až tri zariadenia súčasne, pričom tieto zariadenia o sebe vzájomne vedia. Cena podložky je zatiaľ neznáma, no predbežne sa hovorí o sume 160 dolárov.

ZDROJ | Apple

13-palcový MacBook, Mac Mini, iMac, Mac Pro?

Už viac než rok sa hovorí o tom, že Apple pripravuje 13-palcový MacBook, ktorý má nahradiť MacBook Air a zaujať ma najmä relatívne nízkou cenou. Digitimes uvádza, že tento model má stáť zhruba 1 200 dolárov a predstavený bude už v septembri.

Pozrite siSatechi má nové klávesnice v štýle Apple zariadení

Oveľa pravdepodobnejšie je však to, že k predstaveniu dôjde na samostatnej konferencii v októbri alebo v novembri, kde by mal byť znovuzrodený Mac Mini, obnovený iMac, MacBook a predstavený úplne nový Mac Pro.

iPad Pro s Face ID

ZDROJ | Onleaks

To, že nové iPady Pro budú mať tenké rámčeky a Face ID, je jasné už niekoľko mesiacov. Otázkou však zostáva, či ich Apple predstaví na najbližšej konferencii, alebo až na tej ďalšej spolu s počítačmi. Každopádne by sme mali očakávať vynovený 10,5 a 12,9-palcový iPad Pro, ktorých konštrukcia sa vďaka tenkým rámčekom zmenší.

Pozrite siBude Apple Pencil ohrozený konkurenčným Logitech Crayon?

„One more thing“ ?

Uvidíme v stredu večer na plátne magickú formulku „One more thing“, po ktorej Apple predstaví niečo nečakané? Možné to je, podľa odhadov a analýz Apple pracuje na novej predplatnej službe, ktorá skombinuje hudobný a televízny obsah. Taktiež máme očakávať menší a lacnejší smart reproduktor so Siri a drahšie a zvukovo kvalitnejšie bezdrôtové slúchadlá.

Projekt autonómneho vozidla je zatiaľ v rannej fáze vývoja a rovnako priskoro je ešte na predstavenie AR okuliarov. V tomto momente však už môžeme počkať na odpoveď, ktorú dostaneme v stredu po 19:00 nášho času.

Zdroj9to5Mac

Komentáre k článku