Čo predstaví Google v roku 2019? Máme sa na čo tešiť

ZDROJ | Google

Google sa v posledných rokoch výrazne zahryzol do hardvéru a tento rok zjavne nebude iný. Do rodiny Pixel podľa všetkého nepribudne iba štvrtá generácia, ale aj niekoľko nových produktov.

Google Pixel 3 Lite

Už keď sa minulý rok schyľovalo k predstaveniu smartfónov Pixel 3 a Pixel 3 XL, hovorilo sa aj o lacnejšom modeli, ktorý by ponúkal všetky výhody smartfónov Pixel za výrazne nižšiu cenu. Podľa Nikkei by sme sa práve takéhoto modelu mali dočkať už tento rok.

ZDROJ | Google

Informácií o lacnejšom smartfóne z rodiny Pixel je zatiaľ málo, no väčšina zdrojov sa zhoduje na tom, že novinka cenou podlezie aj najlacnejší smartfón od Apple – iPhone XR oficiálne dostupný od 749 dolárov. Od tejto ceny pritom nemá ďaleko ani súčasná vlajková loď Pixel 3, ktorá je v predaji od 799 dolárov.

Pozrite si7 funkcií v Mapách Google, o ktorých ste možno nevedeli

Podľa portálu Gizmochina by mal Google uviesť rovno dva lacné modely, ktoré by mali niesť názov Pixel 3 Lite a Pixel 3 XL Lite. Táto dvojica sa má dokonca objaviť v ponuke amerického operátora Verizon už na jar. Menší model údajne ponúkne čipset Snapdragon 670, 5,6-palcový IPS Full HD+ displej, 12-megapixelový fotoaparát, 4 GB RAM a 32 GB úložisko.

Google Pixel Watch

Kým sa Apple naplno venuje hardvéru i softvéru svojich smart hodiniek Apple Watch, Google sa v súčasnosti angažuje v oblasti smart hodiniek iba skrz svoj operačný systém Wear OS. To by sa však po dlhom čakaní a mnohých špekuláciách malo konečne zmeniť.

Tento rok by sme sa mali skutočne dočkať prvých hodiniek, ktoré vyrobí priamo Google pod svojou hardvérovou značkou Pixel. Nasvedčuje tomu aj fakt, že Google nedávno odkúpil časť duševného vlastníctva spoločnosti Fossil, pričom pri tejto príležitosti do Googlu prešlo aj niekoľko inžinierov pracujúcich na smart hodinkách.

Pixel 4, nové reproduktory a kamery

Neskôr v tomto roku sa samozrejme dočkáme aj ďalšej vlajkovej lode, pravdepodobne opäť aj s väčším XL variantom. Aktualizácie sa má dočkať aj domáci smart reproduktor Google Home a vo vývoji má byť aj bezpečnostná kamera, na ktorej pravdepodobne pracuje tím Nest Labs.

ZDROJ | Nest

ZdrojNikkei,Gizmochina

Komentáre k článku