Čo očakávať od Google 4. októbra? Pixel smartfóny a ďalšie chuťovky

ZDROJ | Google

Po výstave IFA, ktorá sa konala v Berlíne a konferencii Apple sme sa ešte stále nedočkali tohtoročných noviniek od Google a jeho radu Nexus (alebo Pixel?). Všetko sa dozvieme už 4. októbra. Na čo všetko sa teda môžeme tešiť?

https://www.youtube.com/watch?v=aNnCtmyujLA

Asi najväčším lákadlom bude pre mnohých nový telefón, ktorý by mal Google predstaviť. Tento rok by sa malo jednať o spoluprácu s HTC, ktorý síce vie vyrábať kvalitný hardvér, no posledné roky mu už predsa len nejde karta.

Google mal ale tentokrát vraj oveľa väčšiu kontrolu pri výrobe smartfónov, týmto krokom by sa mohol priblížiť Apple a jeho úzkej spolupráci hardvéru a softvéru.

Pozrite siGoogle Pixel C – najvýkonnejší tablet s OS Android?

Tak, ako pred rokom by malo ísť o dve verzie, Pixel a Pixel XL, ktoré by sa podľa posledných dohadov mali líšiť len vo veľkosti.

Oba modely by mali mať najnovšie procesory Snapdragon 821, 12-megapixlový zadný fotoaparát, ktorý by mal vytŕčať len minimálne alebo vôbec či stereo reproduktory. Takisto je tu šanca, že Pixel a Pixel XL budú pozostávať z kombinácie hliníka a skla.

Čo však nepoteší je cena, ktorá by mala začínať na hranici 650 amerických dolárov.

Pozrite siNexus 5X má na to byť v najvyššej lige, škoda ale slovenskej ceny

Nexus 6P a 5X
ZDROJ | Google

Ďalšou „novinkou“ by mal byť Google Home. Malo by ísť o zariadenie podobné Amazon Echo. Google Home sa bude skladať z audio systému s mikrofónmi, ktoré budú v dome. Funkcionalita bude podobná tomu, čo môžeme vidieť v Google Now, avšak navyše tu bude prepojenie s domácimi spotrebičmi v podobe svietidiel či kúrenia.

Systém bol predstavený minulý rok na konferencii v máji, avšak odvtedy sme sa nedočkali žiadnych bližších informácii. Dúfajme, že 4. októbra tomu bude inak.

Pozrite siAmazon Echo prichádza do Anglicka a Nemecka

Google Home 01
ZDROJ | Google

Google chce pokryť celú domácnosť, čomu nasvedčuje aj ďalšie pravdepodobné predstavenie, tentokrát Wi-Fi routera. Bližšie informácie odhalené neboli, no malo by ísť o zariadenie podobné Luma routeru.

Pozrite siLuma je malý, krásny a jednoduchý router

Luma_06

Google Chromecast už naopak mnohým známy je. Ten by mal byť tento rok aktualizovaný, aby vyhovoval čoraz náročnejším požiadavkám pre 4K televízory, čomu nasvedčuje aj názov, Chromecast Ultra.

Pozrite siZNAČKY | Google – história a súčasnosť najúspešnejšieho vyhľadávača

chromecast-ultra
ZDROJ | Twitter / evleaks

Veľmi výraznou zmenou má byť projekt Andromeda. Ten má zjednotiť operačný systém Chrome, ktorý nájdeme v notebookoch a Android ako taký.

Znova by malo ísť o podobné riešenie, aké ponúka Apple, a to symbiózu medzi iOS a MacOS. S tým môžeme očakávať aj laptop Pixel 3. Všetky detaily sa však dozvieme až v deň konferencie.

Pozrite siGoogle uvoľňuje inteligentný messenger Google Allo

google-andromeda
ZDROJ | AndroidPolice

To, že to Google s tohtoročným predstavením noviniek myslí vážne nám už dal najavo aj sochou, ktorá sa objavila v Brooklyne. Okrem všetkých noviniek by vyhľadávací gigant mohol predstaviť aj 7-palcový Huawei tablet či vlastnú virtuálnu realitu, Daydream VR.

google-pixel
ZDROJ | Google

Na živé vysielanie bude s veľkou pravdepodobnosťou použitá platforma YouTube a jej stremovanie. To by sa malo diať na oficiálnej stránke Google alebo na stránke madeby.google.com. Samozrejme sledujte aj našu stránku pre čerstvé informácie.

ZdrojGoogle,YouTube,Forbes,TheNextWeb

Komentáre k článku