Čo obsahujú nové verzie bezpečnostných riešení od ESET-u?

ZDROJ | Pixabay

ESET včera vydal nové verzie svojich bezpečnostných produktov pre používateľov so systémom Windows. Bezpečnostné produkty ESET Internet Security, ESET NOD32 Antivírus a ESET Smart Security Premium obsahujú viaceré zlepšenia.

Cieľom spoločnosti ESET je vytvárať bezpečnejší digitálny svet pre každého. Pre rastúce množstvo kybernetických útokov je nevyhnutné, aby boli používatelia pri svojich online aktivitách chránení.

Nová edícia produktov pre rok 2021 zahŕňa vylepšenia detekcie škodlivého kódu, lepšie zabezpečenie online bankovníctva, pokrýva krádeže identity, úniky osobných údajov, odcudzenia hesiel, zabezpečenie pripojených zariadení, ale i podporu inteligentných domácností.

ZDROJ | ESET

K ďalším kľúčovým aktualizáciám patria nové skenovacie nástroje Kontrola WMI a Kontrola systémových registrov. Tie dokážu detegovať škodlivý kód, ktorý zneužíva Windows Management Instrumentation alebo hierarchickú databázu Windows Registry. Modul Zariadenia v domácej sieti má presnejšiu detekciu zariadení pripojených do domáceho routera a ponúka jednoduchšie riešenie nájdených problémov.

Pozrite siESET Mobile Security 6.0 vám ochráni až aj on-line platby

ESET je známy tým, že vylaďuje svoje riešenia tak, aby priniesol používateľom najnovšie technológie v oblasti kybernetickej bezpečnosti pri zachovaní nízkej záťaže na systém. Nové aktualizácie prinášajú vyladenie HIPS (Host-Based Intrusion Prevention System) a modulov pokročilého strojového učenia, ktoré zabezpečujú pohotovú ochranu pred novým a doteraz neznámym škodlivým kódom.

ZDROJ | Pixabay

Inovovaná Ochrana online platieb dostala špeciálny zabezpečený režim internetového prehliadača, prostredníctvom ktorého môžu používatelia bezpečne platiť online. Nová funkcia umožňuje predvolene spúšťať ľubovoľný podporovaný prehliadač v zabezpečenom režime. Ochrana online platieb navyše upozorňuje na zapnutý Remote Desktop Protocol (RDP) a varuje ich pred nebezpečenstvom zneužitia škodlivým kódom, ktorý sa zameriava na  RDP.

ESET Password Manager bol kompletne prerobený a obsahuje nové funkcie, napríklad vzdialené odhlásenie sa z webových stránok, či vzdialené vymazanie histórie prehliadania z internetového prehliadača.

Pozrite siViete, ktorí výnimoční slovenskí vedci sa stávajú laureátmi ESET Science Award?

„Technológie sú bežnou súčasťou nášho života, od online bankovníctva po smart domácnosti. Je preto dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby bola aj táto časť nášho života chránená a zabezpečená. Sme hrdí na to, že môžeme zákazníkom ponúknuť naše najnovšie bezpečnostné riešenia pre operačný systém Windows, ktoré odrážajú naše odhodlanie neustále sa zlepšovať a inovovať, aby sme všetkým mohli poskytnúť bezpečné digitálne zážitky,“ povedal o nových verziách Matej Krištofík, produktový manažér ESET-u.

ZDROJ | ESET

Na Slovensku sú riešenia pre domácnosti naďalej k dispozícii aj ako súčasť zvýhodneného balíka ESET Family Security Pack, ktorý až po dobu 18 mesiacov chráni štyri zariadenia.

ZdrojESET

Komentáre k článku