Čo nás čaká na zajtrajšom Apple Evente? Apple iPhone X?

Najočakávanejšie predstavenie tohto roku sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia jabĺčkovej spoločnosti sa už nemôžu dočkať. Čo môžeme na zajtrajšom Apple evente očakávať?

recenziaApple iPhone X – Aj malý šašo zahrá veľké divadlo

2007, rok kedy bol na trh uvedený legendárny iPhone, vtedy ešte vizionárom Steveom Jobsom. 10 rokov uplynulo a na zajtrajšej konferencii sa očakáva niečo veľké, niečo, čo nás opäť dostane. Na čo sa môžeme zajtra tešiť?

ZDROJ | Nodus/Gordon Kelly

Pozrite siAR od Apple by konečne mohla byť dostupným zážitkom

Nový iPhone

iPhone 8? iPhone 7S? iPhone X? Tých názvov je na internete už akosi veľa a napriek tomu, že predstavenie je už zajtra, stále nikto presne nevie, ako sa bude nový iPhone volať. Jedna z teórií hovorí o dvoch modeloch iPhone 7S, z ktorých jeden bude vo verzii Plus a o novom prémiovom iPhone, ktorý by mal niesť číslovku 8.

Dva modely, ktoré budú vylepšené „sedmičky“, by mali dostať vylepšené procesory a tiež fotoaparáty. Hovorí sa však aj o možnosti bezdrôtového nabíjania. Tretím modelom by mal byť najviac očakávaný iPhone 8, ktorý tiež môže niesť označenie X, iPhone Edition alebo Pro.

ZDROJ | Nodus

Okrem vyššej cenovky bude mať prémiový iPhone bezrámčekový 5,8″ OLED displej, 3D fotoaparát s funkciou skeneru tváre a funkciu bezdrôtového nabíjania. Keď už sa bavíme o bezdrôtovom nabíjaní, očakávať pravdepodobne môžeme aj nejaký druh príslušenstva určeného na bezdrôtové nabíjanie, za ktoré si určite pekne priplatíme.

Vo vnútri nového iPhonu by sme mali nájsť W11 čip, 3 GB RAM a úložisko o veľkosti 64 GB, 256 GB a hovorí sa aj o 512 GB variante. Čo sa týka fotoaparátu, leaky hovoria o nových možnostiach nasvietenia pri portrét móde. Tiež sa hovorí o implementovaní lepšieho rozlíšenia pri spomalených záberoch. Kamera by mala byť schopná natáčať v kvalite 1 080p HD pri 240 fps.

Dočkať by sme sa mali aj úplného zániku Home tlačidla. Veríme, že sa tiež dočkáme vylepšenej vode-odolnosti, na ktorú sa tentokrát bude vzťahovať záruka. O cene panuje množstvo dohadov počnúc cenovkou 1 000 eur a končiac 1 400. Tu si netrúfneme hádať a jednoducho si počkáme na zajtra.

ZDROJ | 9to5mac

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom Apple iPhone 8?

Apple Watch 3

Okrem nového smartfónu sa pošuškáva aj o treťom modeli hodiniek od Apple, ktoré by tento rok mohli konečne dostať väčšiu batériu a nižšiu cenu, aj keď pri Apple znie slovné spojenie „nižšia cena“ trochu vtipne. Z funkcií by tretím hodinkám malo pribudnúť LTE pripojenie.

Spolu s hodinkami sa na Apple Evente očakáva vypustenie novej verzie operačného systému WatchOS 4, ktorý by okrem iného mal priniesť aj lepšiu integráciu so zariadeniami na cvičenie.

ZDROJ | Apple

Pozrite siVieme, ako bude vyzerať Apple iPhone 8

Apple TV

Produkt, ktorý u nás nie je až taký populárny, no v USA sa relatívne dobre predáva. Prenášanie obrazu a zvuku z vašich Apple zariadení na obrazovku televízie je funkcia, ktorú by ocenila väčšina z nás.

Je možné, že na Apple Evente bude predstavená aj nová verzia zariadenia Apple TV, ktoré by tentokrát mohlo prísť aj s podporou 4K Ultra HD a HDR. Potešilo by aj oznámenie exkluzívnej Apple video služby s vlastným obsahom, ktorá by mohla konkurovať Amazonu.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple predstavuje silu iOS 11 na iPade Pro v sérii šiestich videí

Nové operačné systémy

Okrem hardvéru sa na Apple Evente určite môžeme tešiť na oficiálne predstavenie a spustenie nových operačných systémov pre Apple zariadenia. Systém iOS 11 je už testovaný niekoľko týždňov vo verzii beta. Okrem vylepšeného dizajnu a funkcií mutitaskingu sa môžeme tešiť na vynovený control center či na novú aplikáciu ARKit stvorenú pre tvorbu aplikácií s rozšírenou realitou.

Okrem iOS 11, WatchOS 4 môžeme očakávať aj nový operačný systém pre počítače v podobe macOS High Sierra. Hovorí sa však aj o novom tvOS 11 systéme, ktorý bude určený práve pre spomínanú Apple TV.

ZDROJ | Apple

Zajtrajšie epické oznámenie sa bude konať v priestoroch nového Apple Parku, konkrétne v budove Steve Jobs Theater, kde sa bude po prvýkrát konať verejné predstavenie. Ostáva už len jeden deň, tak sa zajtra pripravte na príval informácií, ktorými vás budeme zásobovať.

ZdrojVerge,macrumors,Gizmodo

Komentáre k článku