Čo nás čaká a neminie na výstave IFA 2018?

ZDROJ | AndroidPIT

Výstava Internationale Funkausstellung 2018 alebo skrátene IFA 2018 sa nezadržateľne blíži a už o pár dní otvorí svoje brány v Berlíne. Na čo sa môžeme tešiť a čo nás môže na výstave prekvapiť?

Výstava IFA je pre technologických nadšencov sviatkom a tiež akýmsi otvorením novej technologickej sezóny, po ktorej zvyknú nasledovať jesenné ohlásenia na ďalší rok od gigantov ako Apple, Google či menších firiem ako GoPro či Garmin. Na IFA 2018 samozrejme nebudeme chýbať ani my. Poďme sa pozrieť, čo môžeme očakávať.

Pozrite siIFA GPC 2018 – čo môžeme očakávať v Berlíne?

Amazon

O novú hlasovú asistentku asi nepôjde, no príhovor viceprezidenta pre smart home zariadenia, Daniela Rauscha, pravdepodobne niečo znamená a môžeme očakávať novinky zo sféry inteligentných domácností. Očakávať tiež môžeme integráciu zariadení tretích strán s asistentkou Alexa.

ZDROJ | Amazon

Google

Technologický gigant síce ešte neoznámi nové smartfóny Pixel, no očakávať môžeme novinky zo smart zariadení s integrovaným Google Assistantom. Tešiť sa tiež môžeme na nové správy ohľadne operačného systému Android.

ZDROJ | YouMobile

Pozrite siPozrite si najlepšie produkty výstavy IFA 2017

LG

Juhokórejská spoločnosť LG sa plánuje na IFA 2018 venovať umelej inteligencii, ktorú tento rok tlačí dopredu všetkými spôsobmi. AI platforma LG ThinQ bola oznámená začiatkom tohto roku a očakáva sa, že LG oznámi nové zariadenie, ktoré bude s touto technológiou prepojené.

Je tiež možné, že LG oznámi nový smartfón LG V40, ktorý by bol pokračovateľom V30 oznámeného na minuloročnej IFA 2017. LG tiež pravdepodobne ukáže Micro LED 75″ televíziu.

ZDROJ | LG

Samsung

Napriek tomu, že Galaxy Note 9 bol už oznámený, Samsung má ešte niekoľko es v rukáve. Na pozvánke od Samsungu sa píše, aby ste boli pripravení byť na IFA 2018 ohromení. Netreba zabúdať, že Samsung sa venuje aj televízorom a práve 8K Samsung TV by mohol byť tým, čím nás chce Samsung ohromiť. Je tiež možné, že sa dočkáme predstavenia inteligentného reproduktora Galaxy Home Bixby.

ZDROJ | Samsung

Sony

Japonský konglomerát chystá hlavne oznámenie novej vlajkovej lode Sony Xperia XZ 3. Ako je už zvykom u Sony, určite nás prekvapí zaujímavým snímačom, ktorý bude do nového smartfónu integrovaný. Okrem nového smartfónu môžeme očakávať novinky zo sveta audia a smart reproduktory.

ZDROJ | MySmartPrice

Pozrite siSegway Drift W1 – korčule budúcnosti, pri ktorých o pády nebude núdza

Ostatné

Okrem veľkých spoločností sa s istotou môžeme tešiť aj na menšie firmy. Nedávno sme vás informovali o futuristických korčuliach od Segway – Drift W1 e-skates. Práve tie uvidíme naživo v Berlíne. Svoje konferencie tiež budú mať firmy ako Panasonic, Philips, Electrolux, Bang & Olufsen, Microsoft a množstvo ďalších.

ZDROJ | Segway

Počas výstavy sa tiež očakáva oznámenie nového smartfónu BlackBerry KEY2 LE od spoločnosti TCL. Huawei síce chystá nové vlajkové lode, ktoré by konkurovali Samsungom, no na IFA 2018 sa skôr dočkáme menších oznámení od tejto čínskej firmy vrátane oznámenia nového procesora.

Veríme tiež, že sa dočkáme oznámenia nových weareble zariadení. Smart hodinky by si pre nás mohli pripraviť minimálne firmy Fitbit a Huawei.

Čo sa týka počítačov, o nové notebooky nebude núdza, keďže na výstave sa objavia spoločnosti Acer, ASUS a Lenovo. Sledujte našu stránku, kde sa už čoskoro začnú objavovať správy z technologickej výstavy IFA 2018. Napriek prítomnosti gigantov ako Sony, Google či Samsung, sú to práve menšie firmy ako Segway či Bosch, na ktorých originálne produkty sa najviac tešíme.

ZdrojCNET,Engadget,Techradar

Komentáre k článku