Čo je to Ray-Ban Stories a na čo je to dobré?

ZDROJ | Facebook

Minulý týždeň oznámil Facebook spoluprácu so svetoznámym Ray-Banom. Inteligentné okuliare prvej generácie majú priniesť Ray-Ban Stories. O čo ide?

Používateľom prinesú úplne nový spôsob fotografovania, snímania videa a zdieľania obsahu na Facebooku. Okrem toho ich budete môcť využiť na počúvanie hudby či na telefonovanie.

V okuliaroch budú integrované 5 Mpx kamery, s ktorými si budete môcť zaznamenať všetky udalosti z pohľadu prvej osoby. Výsledok vraj má byť úžasný, všetci, s ktorými budete zdieľať „váš pohľad na svet“ budú vidieť presne to isté. O kvalitný zvuk sa postarajú tri mikrofóny a funkcia potláčania okolitého hluku.

ZDROJ | Ray-Ban

Aby toho nebolo málo, nebude chýbať podpora Facebook Assistant a 30-sekundových videí vhodných do storiek na Faceebooku.

Pozrite siGoogle Glass je späť a namierené má do podnikov

Ray-Ban Stories si spárujete s novou appkou Facebook View (iOS a Android), ktorá vám umožní bezproblémové zdieľanie obsahu. Chýbať nebude prepojenie s Instagramom, WhatsAppom, Messengerom, Twitterom, TikTokom, Snapchatom a ďalšími populárnymi službami.

Aby sa zabránilo nelegálnemu a inkognito sledovaniu, budú okuliare vybavené LED diódou, ktorá bude signalizovať snímanie videa, alebo fotografovanie. Práve s problémom súkromia sa potýkali smart okuliare od Google.

Smart okuliare Ray-Ban Stories sú prvým produktom, ktorý vzišiel z viacročného partnerstva Facebooku s EssilorLuxottica, Spoločne plánujú dodávať štýlové inovatívne technológie aj ďalších rokoch.

Okuliare budú k dispozícii v 20-tich dizajnoch, vrátane Wayfarer, Wayfarer Large, Round a Meteor. Okrem slnečných modelov budú k dispozícii číre a dioptrické. Farebná ponuka bude pozostávať z piatich odtieňov. Kde si budete môcť kúpiť túto úžasnú novinku? Predaj začne v USA, Kanade, Austrálii, Írsku, Taliansku a vo Veľkej Británii, cena je určená na 299 dolárov.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku