Čo je to aptX Lossless, štandard, ktorý zmení svet počúvania hudby?

ZDROJ | Philips

Snapdragon Sound už nejakú dobu poznáme, Qualcomm teraz predstavuje ďalšiu novú technológiu, ktorá ju dopĺňa. Ako naznačuje názov, táto technológia umožňuje bezstratové streamovanie zvuku cez Bluetooth, pokiaľ to podporujú slúchadlá a streamingové zariadenie.

Aby bola zaistená spoľahlivá bezstratová kvalita zvuku, aptX Adaptive funguje v spojení s technológiou Qualcomm Bluetooth High Speed ​​Link a zaisťuje tak potrebnú udržateľnú dátovú priepustnosť.

ZDROJ | Jabra

Funkcia aptX Lossless nie je len o kvalitnom streamovaní, ale je aj celkom inteligentná. Zvuk môže byť v rozlíšení 16-bitov/44,1 kHz (tzv. CD kvalita). Bežne prúdi rýchlosťou 1 Mbit/s, ale ak pripojenie nie je ideálne, alebo je audio súbor v nižšom rozlíšení, môže sa znížiť až na 140 Kbit/s.

Pozrite siČo je Spatial Audio a ako ho môžete počúvať?

Prvé produkty s aptX Lossless budú pre bežných používateľov k dispozícii ešte koncom tohto roka. Ak to bude všetko fungovať podľa údajov Qualcommu, možno sa konečne podarí vyriešiť problém súčasných plne bezdrôtových slúchadiel a ich najväčšia nevýhoda oproti káblovým modelom – kvalita streamovania.

ZDROJ | Qualcomm

Samozrejme, potešení budú aj výrobcovia TWS slúchadiel. Dá sa totiž predpokladať, že stúpne odbyt nových modelov s touto funkciou, veď kto by nechcel špičkový bezstratový zvuk v maličkých štupľoch?

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku