Čo dnes pozerať na streame? Q: Into the Storm o hnutí QAnon

ZDROJ | HBO

Hnutie QAnon sa za posledný rok dostalo do povedomia aj v našich končinách. HBO GO vydáva prvý diel zo seriálu Q: Into the Storm o tomto konšpiratívnom hnutí.

6-dielna dokumentárna séria Q: Into the Storm začína dnes premiérou prvých častí. Celkovo seriál ukáže, ako vznikla konšpiračná teória QAnon a kto stojí za jej vznikom.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

Konšpiračná teória sa stala známou najmä po obsadení kongresu USA fanúšikmi tohto hnutia. QAnon bol ešte v roku 2019 označený FBI ako zdroj domáceho extrémizmu.

QAnon je súbor konšpiračných teórií, ktoré majú základ v tom, že stúpenci tohto hnutia veria, že bývalý prezident Donald Trump vedie tajnú vojnu proti pedofilným elitám, ktoré vyznávajú satana a pôsobia vo vláde, médiách a biznise. Konšpiračná teória má svoj základ ešte v roku 2017, kedy sa na sociálnej sieti 4chan začali objavovať prvé správy od anonymného používateľa „Q“.

Vďaka exkluzívnemu prístupu ku kľúčovým hráčom dokumentárny seriál odhaľuje, ako táto anonymná postava využíva konšpiračné teórie a dezinformácie na obchádzanie pravidiel internetu, ovládnutie politiky a manipuláciu verejnej mienky. V šiestich častiach sa miniséria tiež venuje tomu, ako QAnon ovplyvňuje americkú kultúru a kam až môže siahať neobmedzená sloboda prejavu v temných zákutiach internetu.

Trumpovi
ZDROJ | BusinessInsider

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

Ďalšie časti seriálu Q: Into the Storm budú dostupné každý pondelok. Pokiaľ chcete ďalšie tipy na seriály či filmy, ktoré pribúdajú na streamovacích službách, sledujte naše články „Čo dnes pozerať„, ktoré sa budeme snažiť vydávať na dennej báze. Taktiež si nenechajte ujsť naše pravidelné články top 6 seriálov a top 6 filmov na streamovacích službách.

ZdrojHBO GO

Komentáre k článku