Cloudmed – medicínsky zázrak v podobe gadgetu?

Na Computexe sme videli neuveriteľné množstvo rôznych zariadení. Niektoré boli len aktualizované novinky, iné ukazovali nové smery vývoja technológií, ďalšie nám vyrážali dych, ale boli aj také, čo nás chytili za srdce svojou invenciou. Cloudmed je presne posledne vymenovaným gadgetom.

Cloudmed, ako naznačuje aj samotný názov, dokáíže získať medicínske údaje o používateľovi a odoslať ich do iCloudu. Výrobok využijú používatelia so systémom iOS a Android.

60 sekúnd

Za jednu minútu dokáže tento malý gadget získať osem dôležitých informácií o ľudskom tele. Aj za taký krátky čas dostane používateľ aktuálne informácie o svojom zdravotnom stave.

Aplikácia zobrazuje dáta v prehľadných grafoch, resp. vlnách, ktoré okamžite ukážu akúkoľvek abnormalitu. Poteší funkcia upozorňovania na čas, kedy má používateľ užiť liek.

https://youtu.be/pcml6bmrnL0

Funkcia Núdzové hlásenie vyšle vybraným osobám informáciu o SOS, polohe používateľa a cez smartfón zavolá na pohotovosť.

Informácie sa automaticky ukladajú na cloud. Funkcia Cloud Recording zabezpečí, aby osobné záznamy ostali v bezpečí a používateľ neprišiel o dlhodobé údaje, napríklad vtedy, keď sa mu pokazí smartfón, alebo si kúpi nový model.

Hardvérové špecifikácie

Cloudmed využíva na prenos dát Bluetooth 4.2, rozumie si s operačnými systémami od Android 6.0 a iOS 7. Zabudovaná lítiovo-iónová batéria má 5 V a kapacitu 75 mAh. Nabije sa za 90 minút a poskytne 180 hodinový pohotovostný režim, čo pri bežnom využití vystačí na 90 dní.

Zariadenie tak istým spôsobom nahrádza inteligentné hodinky, ktoré nie každému vyhovujú. Okrem starších a chorých ľudí využije Cloudmed každý, komu záleží na svojom zdraví, alebo len jednoducho chce mať prehľad o svojej kondícii, napríklad rekreačný športovec.

Jedinou nevýhodou je, že Cloudmed sa predáva zatiaľ len na Taiwane a jeho možná dostupnosť v Európe zatiaľ nie je potvrdená. Slovenskí výrobcovia sa však môžu inšpirovať a skonštruovať podobné zariadenie.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy COMPUTEX 2019 ďakujeme spoločnosti ASUS, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX v Taipei.

Za dátové pripojenie v Taipei ďakujeme operátorovi Orange.

ZdrojCloudmed

Komentáre k článku