Click Mini je ideálnym zariadením pre každého študáka

Toshiba Satellite Click Mini je plnofunkčný notebook a univerzálny tablet s 8,9″ displejom. Jeho hlavnou prednosťou je jeho veľkosť a nízka hmotnosť. Click Mini sa vyznačuje svojou praktickosťou, preto je možné si ho vziať kamkoľvek – či už ako celý počítač, alebo len ako tabletovú verziu. V režime tabletu váži iba 470 gramov, je hrubý iba 9,8 mm. Ak ho premeníte na počítač, má len necelý kilogram – 999g a v tomto prípade je s pripojením klávesnice hrubý 19,9 mm. Ideálny spoločník na cesty, nemyslíte?

Toshiba Satellite Click Mini

Na cestách si môžete dlhé chvíle spríjemniť napr. sledovaním filmu na displeji s rozlíšením väčším ako Full HD – 1920 x 1200 pixlov. IPS monitor poskytujúci kvalitný obraz s väčším pozorovacím uhlom  umožní intenzívnejší optický zážitok zo sledovania záberov nielen vám, ale aj vaším priateľom.

Toshiba Satellite Click Mini

Čistý a jasný zvuk vyladený systémom Dolby Digital Plus vám umožní počúvať každý tón i každý hlas tak, ako v skutočnosti znie – bez výrazného skreslenia. Užívajte si prémiovú audio kvalitu hier, hudby alebo videí. Click Mini 2v1 funguje na najnovšom systéme Windows 8.1. Je dodávaný s možnosťou ročného predplatného Microsoft Office 365 Personal, ktorý si okrem tohto zariadenia môžete dať ešte na jeden počítač a synchronizovať ho s ostatnými vašimi zariadeniami.

Toshiba Satellite Click Mini

O výdrž batérie počas sledovania filmu alebo hrania hier sa nemusíte báť. Toshiba Satellite Click Mini je pripravený na prácu alebo zábavu počas celého dňa, či už ste doma alebo ste práve na cestách. V režime s klávesnicou môžete sledovať filmy až 16 hodín bez pripojenia batérie do siete a v režime tabletu asi 8 hodín. Nabíjanie batérie je vyriešené intuitívnym spôsobom – najprv je plne nabitý tablet, aby bol vždy pripravený k samostatnému použitiu a až potom sa nabíja batéria v časti s klávesnicou.

Toshiba Satellite Click Mini

Pod kapotou Click Mini sa nachádza výkonný a rýchly procesor Intel Atom, ktorý znesie aj mobilné hry s náročnejšou grafikou, svižný štart aj multitasking. Ako správny dovolenkár, či cestujúci by ste mali byť vybavený aspoň 5 Mpx fotoaparátom a HD kamerou.

Toshiba Satellite Click Mini

Toshiba prezentovala tento nový model aj na svetoznámom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2015 v Las Vegas. Ak rozumiete po anglicky, môžete sa tomuto zariadeniu pozrieť pod zúbok aj prostredníctvom tohto videa.

V prvom štvrťroku 2015 by sa Click Mini mal objaviť v bielej verzii White Pearl, neskôr by sme sa mohli dočkať aj zlatej verzie Satin Gold v druhom štvrťroku. Click Mini nás môže potešiť aj relatívne príjemnou nízkou cenou, ktorá sa bude pohybovať približne okolo 299 EUR.

Foto: Toshiba

Komentáre k článku