Citroën 19_19 – koncept, aký sa len tak nevidí

V roku 1919 vznikla francúzska automobilka Citroën, ktorá za svoju históriu priniesla revolúciu vo svete dizajnu áut. O 100 rokov neskôr prichádza s autonómnym konceptom Citroën 19_19.

Ide o zosobnenie vízie Citroënu, ktorá predstavuje maximálny komfort pre pasažierov. Po dizajnovej stránke vyzerá koncept samozrejme nádherne a už sa neviem dočkať, kedy budú takéto futuristické vozidlá jazdiť po našich cestách.

Auto pripomína buginu. Ide v podstate o presklenú kapsulu na štyroch masívnych 30″ kolesách, ktorá ponúka priestranný obývačkový interiér, aký je momentálne pri podobných konceptoch trendom. Každý pasažier tak má maximálnu mieru pohodlia vo svojom sedadle na mieru.

Pozrite siElektromobil od Citroënu budete môcť šoférovať aj bez vodičáku

Autonómny elektrický pohon zvládne na jedno nabitie 800 kilometrov jazdy a vozidlo je navyše vybavené technológiami ako Progressive Hydraulic Cushions, smart active control a osobným asistentom, ktorý funguje na báze umelej inteligencie.

K celosvetovému odhaleniu vozidla dôjde už pozajtra na výstave VivaTech v Paríži. Netreba zabúdať, že Citroën 19_19 je iba koncept, takže v reáli sa ho možno nikdy nedočkáme, no aspoň nám ukazuje, ako sa dá s dizajnom a technológiami vyhrať.

ZdrojCitroën

Komentáre k článku