Čítanie komiksov bude vďaka Google už onedlho záživnejšie

Tablety či smartfóny nahradili mnohé vynálezy minulých storočí. Či už ide o baterku, ktorú zastúpil blesk v telefóne, navigáciu alebo aj knihy, ktoré idú do úzadia na úkor e-čítačiek a tabletov. Google si však pripravil novinku pre všetkých tých, ktorí obľubujú komiksy no stále im v technológii neprišli na chuť.

Po minuloročnom zlepšení v podobe vertikálneho posúvania komiksov prichádza ďalšia nová vlastnosť. Vyhľadávací gigant na štvrtkovom Comic-Cone v San Diegu ozrejmil svoje plány do budúcna. A spravil to spolu s dvoma najväčšími vydavateľmi komiksov, a to DC Comics a Marvelom.

Komiks2
ZDROJ | Pixabay

Google predstavil softvér, ktorý rozpozná jednotlivé bubliny s textom, ktoré potom následne zväčší. Môže tak nahradiť už známe gesto pinch to zoom. Približovanie tohto textu však už automaticky prebiehať nebude, nakoľko by bolo ťažké odhadnúť, kde sa čitateľ práve nachádza. Bublina sa preto zväčší stlačením tlačidla hlasitosti či ťuknutím po displeji.

Nič však nie je dokonalé hneď, preto bude Google ešte nejakú dobu zbierať údaje a spätnú väzbu od používateľov, aby zlepšil algoritmus na spoznávanie rôznych textov v rôznych tvaroch.

Komiks3
ZDROJ | android.googleblog

Spoločnosti ako napríklad Amazon ponúkajú iné riešenie. Ich alternatíva spočíva v priblížení na jednotlivé dejstvá, celkový dojem z príbehu však potom stráca na sile.

Google novinku pod menom Bubble Zoom už testuje vo svojej aplikácii Google Play Books, zatiaľ len pre Android. Funkcionalita na Slovensku ale zostáva otázna aj keď by po novej aktualizácii mala byť dostupná pre všetkých v komiksoch od DC a Marvelu.

Pozrite siGoogle Keep – zapíšte si každú svoju myšlienku

Vyzerá to tak, že kalifornská spoločnosť pokladá odvetvie komiksov za podstatné a nedá naň dopustiť. Nejde o nič prevratné, určite to ale priláka vybranú frakciu milovníkov týchto ilustrácií.

ZdrojCNET,Engadget

Komentáre k článku