Cisco prináša revolučné Wi-Fi 6 siete do veľkých firiem a organizácií

ZDROJ | Cisco

Spoločnosť Cisco predstavila novinky fungujúce na novom štandarde Wi-Fi 6, ktoré majú priniesť rýchlejšie a stabilnejšie bezdrôtové pripojenie do firemných sietí.

Nový štandard Wi-Fi 6, spočiatku známy pod menej intuitívnym názvom 802.11ax, sľubuje nielen vyššie prenosové rýchlosti, ale najmä lepšiu pripravenosť na väčší počet pripojených zariadení, lepšie pokrytie väčších plôch, ako aj šetrenie batérií pripojených zariadení.

Cisco predstavilo nové prístupové body z rodiny Catalyst a Meraki, ktoré okrem štandardu Wi-Fi 6 ponúkajú aj programovateľné čipsety, analytické schopnosti a natívnu podporu štandardov BLE, Zigbee a Thread.

ZDROJ | Cisco

Nové prepínače zo série Catalyst 9600 sú určené pre chrbticové siete veľkých firiem a organizácií, pre ktoré má zabezpečiť jednotnú sieťovú architektúru pre káblové i bezdrôtové pripojenie v rámci intent-based sietí.

Okrem nového hardvéru Cisco predstavilo aj nový nástroj DevNet Wireless Dev Center, ktorý ponúka komunite vývojárov Cisco DevNet výukové materiály a sandbox pre prácu na nových aplikáciách.

Pozrite siASUS má svoj prvý Wi-Fi mesh systém s rýchlosťou 6,6 Gbit/s

Keďže do obehu prichádzajú prakticky v rovnakom čase obe bezdrôtové štandardy Wi-Fi 6 a 5G, spoločnosť Cisco spolupracovala so spoločnosťami Samsung, Boingo, GlobalReach, Presidio a ďalšími, aby zabezpečila hladký a bezpečný prechod medzi sieťami Wi-Fi, LTE a verejným bezdrôtovým pripojením.

Spojením analytického softvéru a automatizácie s novou generáciou prepínačov, prístupových bodov a ovládačov, vytvára Cisco jednotnú end-to-end architektúru pre firemné prístupové siete, kde je podľa slov spoločnosti bezdrôtová infraštruktúra používaná ako primárny spôsob kontektivity používateľov.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku