Čipsety od Qualcommu prinesú ANC, zlepšia kvalitu zvuku a predĺžia výdrž

ZDROJ | Qualcomm

O tom, že bezdrôtové slúchadlá sú extrémne obľúbené dávno vieme. Qualcomm sa tento týždeň pochválil s novými čipsetmi určenými pre plne bezdrôtové slúchadlá. Sľubujú lepšiu výdrž batérií a aktívne potláčanie hluku.

Ide o dve čipové sady, QCC304x a QCC514x. Podporujú technológiu Qualcomm TrueWireless Mirroring, tá prenáša audio do hlavného slúchadla a z neho ho zrkadlí do druhého. Systém tiež pomáha zabezpečiť, aby sa dvojica slúchadiel zobrazila ako jedno zariadenie pripojené k telefónu. Oba čipsety dokážu zlepšiť vydrž batérií a ponúkajú hybridné ANC (aktívne potláčanie hluku).

ZDROJ | Amazon

QCC514x a QCC304x sú optimalizované tak, aby poskytli 13-hodinovú výdrž na jedno nabitie v rôznych režimoch prehrávania (pri použití 65 mAh batérie).

Pozrite siQualcomm predstavil XR headset postavený na platforme Sanpdragon XR2

Zaujímavé je, že nové čipsety dokážu (aspoň teoreticky) zabezpečiť funkciu ANC aj v lacnejších modeloch slúchadiel. Je to vďaka hardvéru, ktorý podporuje reguláciu priepustnosti zvuku podobne, ako sú režimy transparentnosti na súčasných slúchadlách s ANC.

Režim Hybrid ANC vysvetľuje Qualcomm takto: „Špeciálny hardvér ANC integrovaný v SoC umožňuje prenikanie vonkajšieho hluku s veľmi nízkou latenciou, aby sa dosiahol skutočne prirodzený kontakt s okolím, čím sa ANC nielen využije pre použitie v lietadle, ale aj v športe, kanceláriách a na ďalších miestach.“

Pozrite siMegasúboj 4 prémiových plne bezdrôtových slúchadiel 

Aký je rozdiel medzi QCC304x a QCC514x?

Hlavný rozdiel medzi čipmi súvisí s integráciou hlasového asistenta. Základný model QCC304x ponúka funkciu hlasového asistenta fyzickou aktiváciou tlačidlom. Prémiovejší čipset Qualcomm QCC514x ich dokáže aktivovať hlasom (Always on Voice), podobne ako je to v AirPods Pro od Apple, alebo Echo Buds od Amazonu.

Obidva modely tak sľubujú príchod cenovo prijateľných slúchadiel s prémiovými funkciami. A to je naozaj veľmi dobrá správa.

Nové čipsety od Samsungu prinášajú lepšiu životnosť batérii, sú naozaj miniatúrne.ZDROJ | Samsung

Okrem Qualcommu vyvinul nové procesory s podobnými vlastnosťami aj Samsung. Tento týždeň predstavil čispety MUA01 a MUB01 typu all-in-one, čo znamená, že pomôžu pri lepšej správe energie a podporujú bezdrôtové nabíjanie podľa štandardu Qi.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku