Čínske NIU prichádza po nadupaných motorkách s elektrickými kolobežkami

ZDROJ | NIU

O výrobcovi NIU sme informovali po minulé roky najmä ako o výrobcovi, ktorý prináša zaujímavé elektrické motorky. Najnovšie to skúša s výkonnými elektrickými kolobežkami.

NIU Kick Scooter Pro

Prvý predstavený model sa môže pochváliť maximálnou rýchlosťou 32 kilometrov za hodinu. Dojazd na jedno nabitie by mal dosahovať 50 kilometrov a z 0 na 100 % by sa mala kolobežka nabiť za 7,5 hodiny. Kolobežka ponúkne 350 W motor a 486 Wh batériu.

ZDROJ | NIU

Pozrite siNIU RQi-GT a TQi-GT – dvojica nadupaných motoriek na elektrický pohon

NIU Kick Scooter Sport

Druhá kolobežka bude dosahovať maximálnu rýchlosť 28 kilometrov za hodinu. Dojazd tejto kolobežky bude okolo 40 kilometrov a nabíjať by sa mala približne 5,5 hodiny.

Spomínané rýchlosti kolobežiek, 28 km/h a 32 km/h samozrejme platia iba pre ostatné trhy. V Európe sa budeme musieť uspokojiť s regulovanou 25 km/h rýchlosťou. Kolobežka ponúkne 300 W motor a 365 Wh batériu.

ZDROJ | NIU

Oba modely, Pro aj Sport, ponúknu vodeodolnosť, možnosť zloženia či podporu pre aplikáciu cez Bluetooth. Nebude tiež chýbať rekuperačné brzdenie. Hmotnosť kolobežiek by mala byť približne 18,5-20 kilogramov a nosnosť by mala byť 100 kilogramov.

ZDROJ | NIU

Okrem rôznych farebných spracovaní, ponúknu NIU kolobežky aj svetlá a funkciu smart odomykania, takže by sa nemalo stať, že vám kolobežku len tak niekto ukradne. Taktiež v rámci spomínanej aplikácie bude možnosť kolobežky na diaľku aktualizovať.

Pokiaľ vás kolobežky od NIU zaujali, budú sa dať kúpiť už toto leto. Okrem Číny by mali doraziť aj na trhy v Severnej Amerike a Európe. Výrobca všetky ceny zatiaľ nespresnil, no za najlacnejší model zaplatíte 599 €.

 

ZdrojNIU

Komentáre k článku