Čínske LeEco nemá len nové smartfóny, ale aj autonómny elektromobil

ZDROJ | LeEco Facebook

Možno ste donedávna ani nepočuli o čínskej spoločnosti LeEco. Rozruch však nedávno tento výrobca vzbudil potom, čo predbehol Apple a predstavil rovno trojicu smartfónov, ktoré nemajú 3,5 mm audio konektor. To však nie je všetko, čo tento výrobca skrýval. Okrem smartfónov totiž LeEco vytvorilo aj vlastné auto.

https://youtu.be/1spsVY7gNX8

Počas samostatnej tlačovej konferencie spoločnosť predstavila svoje vlastné elektrické a autonómne auto, ktoré nesie názov LeSEE bolo dokonca predstavené v stave auta, ktoré sa dokáže aj reálne pohybovať.

Pozrite siČínsky výrobca predbehol Apple, zrušil 3,5 mm audio konektor

CEO spoločnosti Jia Yueting počas prezentácie ukázal aj možnosti automatického parkovania a vyparkovania, len použitím hlasových pokynov a aplikácie pre smartfón.

LeEco LeSee 03
ZDROJ | LeEco Facebook
LeEco LeSee 02
ZDROJ | LeEco Facebook

Futuristicky pôsobí aj samotný interiér predstaveného auta. Vodič má k dispozícii elipsovitý volant, ktorý sa v prípade autonómnej jazdy skryje v palubnej doske a samozrejme nechýbajú ani veľké dotykové displeje pre ovládanie vozidla a multimediálneho systému. Pohodlie cestujúcich majú na starosti špeciálne sedadlá vytvorené z pamäťovej peny.

LeEco LeSee 01
ZDROJ | LeEco Facebook

Spoločnosť by rada svoje autonómne vozidlá videla vo flotilách taxíkov, pričom osvetlenie vozidla by naznačovalo, či je daný taxík voľný, alebo obsadený.

Zatiaľ však chýbajú akékoľvek špecifikácie pripravovaného čínskeho autonómneho elektromobilu LeSEE. Auto je totiž stále v stave konceptu a nie je známe kedy sa môže reálne dostať do výroby. Prvé podrobnejšie informácie by sme sa mali dozvedieť počas Pekinského autosalónu, ktorý sa začína už 24. apríla.

ZdrojMashable

Komentáre k článku