Čínska automobilka Lynk & Co predstavila SUV 02 pre európsky trh

ZDROJ | Lynk & Co

Lynk & Co je čínska automobilka, ktorá vznikla spoluprácou automobilky Volvo s jej materskou firmou Geely. Čerstvým modelom na trhu je SUV s prostým názvom 02, ktorý sa bude vyrábať v Belgicku a predávať na európskom trhu.

ZDROJ | Lynk & Co

Model 02 vznikol vo vývojovom centre v Göteborgu a už o dva roky sa má začať vyrábať v belgickom meste Gent. O konkrétnych špecifikáciách môžeme zatiaľ len špekulovať, no zatiaľ vieme s určitosťou, že 02 bude postavený na platforme CMA (Compact Modular Architecture), ktorá už bola použitá vo Volve XC40, ale aj v modeloch Lynk & Co 01 a 03.

Lynk & Co plánuje v Európe predávať iba elektrické verzie vozidiel, no na niektorých trhoch budú dostupné aj hybridy. Prvé modely sú už v predaji na čínskom trhu a prvá predajňa v Európe bude otvorená v Amsterdame. Neskôr sa k nej pridá Barcelona, Berlin, Londýn a Brusel.

Pozrite siLynk & Co 03 Concept – druhý model pre zdielané jazdenie

Tieto pobočky ale nie sú predajne v tom pravom zmysle. Lynk & Co chce autá v týchto pobočkách najmä požičiavať. Tieto stabilné pobočky budú dopĺňať takzvané pop-up predajne, ktoré sa budú presúvať po rôznych európskych mestách.

Automobilka sa chce zamerať najmä na mladú generáciu, čo dokazuje aj to, že už v základnej výbave bude vo vozidlách obchod s aplikáciami, bezdrôtové nabíjanie či Wi-Fi pripojenie pre posádku. Zaujímavou správou na záver je aj to, že automobilka pripravuje vlastnú módnu kolekciu a to v spolupráci so spoločnosťou Tictail.

ZdrojAutoblog,Lynk & Co

Komentáre k článku