Cinera – Súkromný IMAX zážitok v tele VR headsetu

ZDROJ | Cinera

Cinera je nový výstrelok z Kickstartru, ktorý chce poskytnúť IMAX zážitok vo forme VR headsetu. Okuliare však slúžia iba na pozeranie filmov, či hranie videohier.

https://www.kickstarter.com/projects/2074302220/cinera-an-immersive-personal-theater-headset

Okuliare Cinera obsahujú duálne 2,5K displeje, ktoré majú poskytnúť trojnásobné rozlíšenie oproti kinu. Okuliare majú sprostredkovať obraz v 66 stupňoch zorného poľa. Výrobca neráta hustotu pixelov v klasickom meradle PPI (Pixels Per Inch) ale v takzvanom PPD, čiže počet pixelov na jeden stupeň. Cinera má ponúkať 39 PPD, pričom pre porovnanie HTC VIVE má 9,8 PPD a Oculus Rift má 11,5 PPD.

ZDROJ | Cinera

Pohodlie pri sledovaní má poskytnúť rameno, ktoré nahradí klasické upevňovanie headsetu na hlavu. Veľmi pohodlne to však nevyzerá. Každopádne okuliare disponujú vstupom na microSD kartu ale aj HDMI portom. Takže si v nich môžete pozrieť filmy alebo k ním pripojiť konzolu či počítač.

ZDROJ | Cinera

Okuliare majú vlastný hardvér, ktorý sa skladá z štvorjadrového procesoru Cortex A17, grafiky Mali-T764, 2GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte. Okuliare poháňa systém Android 6.0. Nechýba ani Wi-Fi a ak si dokúpite aj popruhy na hlavu, získate aj batériu, ktorá vydrží prehrávať filmy zhruba 4 hodiny.

ZDROJ | Cinera

Cinera headset si môžete predobjednať v Kickstarter kampani, ktorá potrvá ešte 32 dní. Cena headsetu začína na 399 dolároch, čo je údajne polovica ceny, za ktorú sa bude headset predávať mimo kampane. Za túto čiastku dostanete samotný headset, nabíjačku a rameno. Nástavec na hlavu si môžete prikúpiť za 49 dolárov.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku