Čím zaujmú bezdrôtové slúchadlá OnePlus Buds?

ZDROJ | OnePlus

OnePlus dnes okrem dostupného smartfónu Nord predstavil aj nové, plne bezdrôtové slúchadlá. Keďže je dnes podobných zariadení ako maku, má výrobca vôbec šancu zabodovať u používateľov?

ZDROJ | OnePlus

Slúchadlá OnePlus prichádzajú v troch rôznych farbách – bielej, šedej a tyrkysovej (náš tip). Ponúkajú 30-hodinovú výdrž na jedno nabitie, pričom samotné slúchadlá majú vydržať prehrávať hudbu až 7 hodín. Podľa slov výrobcu sa len na dokončení elegantnej matnej textúry puzdra pracovalo zhruba 90 dní.

Používatelia sa vraj môžu tešiť na plný zvuk, ktorý zabezpečujú 13,4 mm dynamické meniče. Nechýba podpora 3D sterea so zvukom Dolby Atmos. Slúchadlá ponúkajú prispôsobiteľné funkcie dvojitého poklepania a dlhého stlačenia, ako to poznáme aj od iných výrobcov.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus Buds sú odolné voči vode a potu (IPX4). Len 10 minút nabíjania dokáže poskytnúť 10 hodín prevádzky. Podobne ako v AirPods, aj v prípade OnePlus Buds sa po vytiahnutí slúchadla z ucha pozastaví prehrávanie.

ZDROJ | OnePlus

Slúchadlá podporujú funkciu Fast Pair, ktorá ich spojí s vaším účtom Google, ukazuje úroveň nabitia slúchadiel a puzdra tiež a umožní nájsť stratené slúchadlá.

ZDROJ | OnePlus

Frekvenčný rozsah je 20 Hz až 20 kHz, o bezdrôtový prenos sa stará Bluetooth 5.0. Nabíjajú sa cez USB-C, na plné nabitie potrebujú 80 minút. Batéria v puzdre má kapacitu 420 mAh, v každom slúchadle je po 35 mAh. Hmotnosť samostatných slúchadiel je 4,7 gramov, puzdro má 37 gramov.

ZDROJ | OnePlus

Slabinou slúchadiel je, že maximum z nich dostanete len spolu so smartfónom od OnePlus. V opačnom prípade prídete napríklad o funkciu potláčania hluku. Podobne to je ale aj napríklad pri AirPods od Apple, kde si všetky funkcie vychutnajú používatelia len na zariadeniach od Apple. Ďalšou nevýhodou je, že nemôžete používať samostatne jedno slúchadlo.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus Buds sa už dajú objednať za sympatickú cenu 89 eur. Práve dobre zvolenou cenou môžu zaujať nerozhodných používateľov, ktorí sa rozhodujú medzi kúpou plne bezdrôtových slúchadiel.

ZdrojOnePlus

Komentáre k článku