Chýba vám v živote obdiv od okolia? Kúpte si Big Clapper, tlieskajúceho robota

Crowdfundingová platforma Kickstarter má za sebou už mnoho zvláštnych projektov, no Big Clapper z tej skupiny akosi vytŕča. Kto by nechcel robota za takmer 4-tisíc eur, ktorý mu kedykoľvek zatlieska?

https://youtu.be/1Twt1FxHKvc

Big Clapper je primárne postavený na to, aby upútal pozornosť okoloidúcich na obchod, v ktorom je tento robot umiestnený. Robot má senzor pohybu a očami dokáže sledovať okoloidúcich ľudí. V ponuke však má aj ďalšie režimy.

Pozrite siCheetah 3 – nevidiaci psí robot, ktorý sa schopnosťami rovná ozajstnému

V kanceláriách môže Big Clapper tlieskať, aby povzbudil zamestnancov, na oslavách môže zabávať deti a samozrejme nesmie chýbať ani prepojenie s mobilnou aplikáciou. Big Clapper tak môže tlieskať do rytmu prehrávanej hudby a v pamäti si vie uchovať pozdravy, ktoré mu používateľ nahral do pamäte cez aplikáciu.

ZDROJ | Masato Takahashi

Tlieskajúceho robota vymyslel japonský dizajnér Masato Takahashi, ktorý najprv skonštruoval ruky s ľudským dizajnom. Tie však podľa jeho slov vyzerali „úplne odporne“ a tak vznikol možno menej odporný, no stále trochu desivý Big Clapper.

ZDROJ | Masato Takahashi

S ním to teraz Masato Takahashi skúša na Kickstarteri, kde je v tomto čase dostupný posledný kus za zhruba 3 450 €. Následne bude robot v rámci kampane stáť 3 830 €. Prvé kusy budú odoslané v marci a aktuálne sa už pracuje aj na verzii robota, ktorý bude rozprávať po anglicky.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku