Chrysler Portal – auto budúcnosti pre mladých

ZDROJ | Chrysler

Auto, ktoré bude prepojené so sociálnymi sieťami a bude mať nainštalovanú selfie kameru? To je Chrysler Portal, nový koncept automobilu od americko-talianského Chrysleru/Fiatu.

Auto bude predstavené na výstave CES 2017 a aj keď ide o koncept, ktorého sa možno nikdy nedočkáme, ide rozhodne o zaujímavý projekt, ktorý sa však zameriava práve na mladú generáciu, ktorá nezažila svet bez sociálnych sietí.

chrysler-portal-concept-3
ZDROJ | Chrysler

Pozrite siĎalším autonómnym autom od Google bude minivan

Poďme sa bližšie pozrieť, akými funkciami by auto malo disponovať. Okrem senzorov na rozpoznávanie tváre a biometrických hlasových senzorov, bude mať Chrysler Portal selfie kameru, skupinové funkcie ako napríklad plánovanie cesty, prepojenie so sociálnymi sieťami či interkom na komunikáciu so zadnými pasažiermi.

Medzi ďalšie funkcie patria ultrazvukové a obrazové senzory, ktoré zabezpečia autonómny chod auta a zároveň budú dávať pozor na pozornosť vodiča.

Zabudli sme spomenúť, že sa jedná o kombináciu SUV a minivanu s tromi radami sedadiel a s posuvnými dverami.

chrysler-portal-concept-4
ZDROJ | Chrysler

Pozrite siTesla Model 3 – Čo prinesie najúspešnejší model značky?

Samozrejme pôjde o elektromobil s dojazdom okolo 400 kilometrov. Nechýba podpora rýchlo-nabíjania, ktorá dokáže nabiť za 15 minút batériu, aby auto vydržalo ešte ďalších 240 kilometrov.

Po dizajnovej stránke vyzerá Chrysler Portal samozrejme perfektne, hlavne nás zaujala palubová doska s interaktívnym dotykovým displejom. Trochu zvláštne pôsobí volant, ktorý skôr pripomína riadidlá v lietadle. Celkovo sa však jedná o minimalistický koncept s takmer žiadnymi hardvérovými ovládacími prvkami.

Informácie o cene alebo prípadnom dátume dostupné nie sú, no jednoznačne môžeme povedať, že sa jedná o zaujímavý koncept. Autá už asi nebudú to čo bývali a sociálny svet zabije ten prekrásny pôžitok z ničím nerušenej jazdy. To či je to dobré alebo zlé, necháme už na vás.

chrysler-portal-concept-1
ZDROJ | Chrysler

Zdrojengadget

Komentáre k článku