Chromecast Audio – malý bezdrôtový zázrak pre reproduktory

ZDROJ | Google

Google tento týždeň okrem nových smartfónov Nexus 6P a Nexus 5X, či tabletu Pixel C predstavil aj niekoľko nových „drobností“. Jednou z tých zaujímavejších je malé okrúhle zariadenie, ktoré dovoľuje aj starým (a často kvalitnejším) reproduktorom fungovať aj v bezdrôtovom režime.

Chromecast Audio 21
ZDROJ | Google

Chromecast Audio stačí totiž pripojiť cez 3,5 mm audio port, RCA alebo optiku k reproduktorom a razom sa z nich stane bezdrôtový set, na ktorý môžete posielať hudbu z vášho smartfónu či tabletu. Ide o podobné zariadenie, akých je na trhu niekoľko, napríklad pred rokom Logitech ukázal niečo veľmi podobné.

Chromecast Audio 11
ZDROJ | Google

Chromecast Audio má výhodu v tom, že ponúka širšie možnosti pripojenia a na streamovanie hudby používa Wi-Fi. Okrem toho je schopné fungovať aj ako Multiroom systém, takže ak si Chromecastov nakúpite viac, môžete si bezdrôtovo spojiť reproduktory vo všetkých izbách. Na fungovanie novinky je samozrejme potrebný aj elektrický prúd.

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=yX6Kkq7hPJY

Malé koliesko, ktoré vie „čarovať“ bude v predaji už čoskoro s cenou 35 dolárov. Kedy a za akú cenu sa objaví u nás nie je známe.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku