Choďte do galérií aspoň z pohodlia gauča

Google spojil svoje tri služby Arts & Culture, Vyhľadávanie a Mapy, aby priniesol ešte lepšie Mapy Google. V nich je najnovšie možné nielen prechádzať cez známe svetové múzeá pomocou služby Street View, ale sa o dielach v nich dozvedieť ešte viac. Vďaka tomu môže ktokoľvek z pohodlia gauča prezerať múzeá a galérie aj na druhom konci sveta.

ZDROJ | Google

V Google Mapách stačí zadať múzeum svetového významu, do ktorého sa chcete pozrieť. Pokojne to môže byť v Toyku, Amsterdame či New Yorku. Výber je pomerne široký, treba si len vybrať.

Novinkou cez Street View v múzeách je možnosť dozvedieť sa o dielach podstatne viac. Pri každom sa totiž objaví malý krúžok, po kliknutí na ktorý sa v ľavej časti objavia základné údaje o diele. Ak by ste o ňom chceli vedieť viac, v tomto paneli je i link na rozšírené informácie.

https://www.youtube.com/watch?v=65NJfQyWuUs

Tie sú však väčšinou v anglickom jazyku. Niektoré takto popísané diela je možné aj priblížiť, čo má na svedomí práve Google Arts & Culture, ktoré postupne digitalizuje svetové diela vo vysokom rozlíšení.

ZDROJ | Google
ZDROJ | Google

Žiaľ, keďže Google zmapoval so službou Street View takmer 1 800 múzeí a galérií na celom svete, nie v každom je nová funkcia dostupná. Zatiaľ. To sa ale môže zmeniť, keďže Google k dielam nepridáva informácie automaticky, ale pomocou umelej inteligencie, ktorá rozpoznáva diela a priraďuje k nim informácie z Vyhľadávača.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku