Chineasy Cards – naučte sa po čínsky jednoducho pomocou appky

ZDROJ | Chineasy

Učiť sa nový jazyk je vďaka šikovným aplikáciám jednoduchšie, než kedykoľvek predtým. Čínština určite patrí medzi tie ťažšie jazyky, no vďaka aplikácii Chineasy Cards sa do čínštiny dostanete relatívne ľahko.

https://youtu.be/8QCgAwYGP-E

Aplikácia Chineasy Cards je postavená na metóde asociačného učenia. Aplikácia vám najprv ukáže obraz, na ktorý sa znak podobá a kliknutím na znak si odhalíte jeho skutočnú podobu, výslovnosť a presnú definíciu. Po niekoľkých slovách vám dá aplikácia krátky test, aby si overila, že ste si nové znaky zapamätali.

 

Naučené znaky by vám zrejme už na druhý deň nič nehovorili, no vďaka vytvoreným asociáciám v aplikácii si na ich význam ľahko spomeniete. K naučeným znakom sa môžete kedykoľvek vrátiť a to aj počas testu. Nie je tu teda žiadne prísne bodovanie, časomiery a vy sa môžete učiť čínštinu vlastným tempom, bez stresu zo zlyhania.

Aplikácia je síce bezplatná, no bez platenia sa dostanete iba k prvým ôsmim úrovniam. Pre prístup k ďalším úrovniam si musíte zakúpiť mesačné predplatné za 1,99 €, respektíve 19,99 € v prípade platby na rok vopred.

Pozrite siScanner Pro – zahoďte skener, postačí vám smartfón

Či sa vám táto investícia oplatí, je otázne. Po prvých ôsmich úrovniach však zistíte, či vám takáto metóda učenia vyhovuje. Zároveň cena 1,99 € na mesiac nie je tak vysoká a toto predplatné môžete zrušiť kedykoľvek. Ak teda túžite poznať aspoň základné znaky čínštiny, skúste aplikáciu Chineasy Cards. Ide zrejme o jednu z najintuitívnejších vzdelávacích aplikácií.

ZDROJ | Chineasy

Chineasy Cards87%

Veľkosť:
99,2 MB
Platforma:
iOS 11 a vyšší, Android 6.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Chineasy Cards je vzdelávacia aplikácia, v ktorej sa pomocou asocácií môžete naučiť základy čínskeho jazyka. Bezplatné sú síce iba prvé úrovne, no mesačný poplatok za odomknutie všetkých úrovní nie je príliš vysoký.

Komentáre k článku