Chicken Revolution: ďalšia skvelá hra s hlúpym obsadením

Od vývojára Gamevil sme otestovali viacero zaujímavých kúskov: Cartoon Wars 2, Cartoon Wars: Gunner+ či Plants War. A hoci všetky spomínané hry trpeli nevýhodou neustáleho internetového pripojenia, ich hrateľnosť tento problém ľahko prevážila. To isté môžeme povedať aj o Chicken Revolution.

Chicken Revolution

Zúfalá snaha vývojárov o originalitu hier niekedy končí prevratnými nápadmi, no väčšinou skôr dopadne tak ako v prípade Chicken Revolution. Vymyslieť niečo nové je čoraz ťažšie a tak nás boj sliepok proti ovociu a zelenine až tak neprekvapuje. V hrách sú však aj podstatnejšie prvky než hrdinské obsadenie. Tak napríklad tejto určite nechýba výborná hrateľnosť. Postavená je na princípe obrany. K dispozícii máte plot a niekoľko zbraní (spočiatku len tvrdé jablká, neskôr bejzbalové palice, tekvice, ale aj bomby či psov), pomocou ktorých musíte odrážať útoky nemilosrdnej hydiny. Spočiatku sliepkam stačia aj tie jablká, avšak neskôr sa vylepšujú a občas príde aj sliepka-samovražedný atentátnik alebo sliepka-boss. Cieľom jednotlivých úrovní je väčšinou poraziť všetky, inokedy stačí iba zničiť istý počet alebo vydržať stanovený čas.

Chicken Revolution

Za každú sliepku dostanete nejaké drobné, za ktoré môžete vylepšovať plot (silu, rýchlosť regenerácie, spätný úder sliepkam, rýchlosť zarábania peňazí a dobíjania zbraní), nakupovať superzbrane, dopĺňať muníciu a odomykať nové zbrane. Strelivo sa pomaly dobíja aj v hre, vo vyšších úrovniach to však nestačí a musíte ho dokúpiť. Výhodou je, že hoci hra patrí skôr k ťažším, kedykoľvek sa môžete vrátiť k nižším úrovniam a zarobiť si plnú sumu na upgrady. Aj vďaka tomu si vás hra pripúta na dlhší čas. Za nevýhodu považujeme nutnosť neustáleho pripojenia na internet.

Chicken Revolution

Link na stiahnutie

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Sony Xperia S.

Foto: Autor

Komentáre k článku