Chevrolet E-10 Concept – hot rod zo 60. rokov sa vracia v elektrickej verzii

ZDROJ | Chevrolet

General Motors oprášilo Chevrolet C10 z roku 1962 aby ukázalo, že elektrická platforma z modelu Bolt nie je určená iba pre nudné mestské hatchbacky.

Ak by ste videli nový Chevrolet E-10 na cestách, asi by ste ho len ťažko považovali za elektromobil. Navonok tento koncept verne kopíruje hot rod C10 zo 60. rokov, no postavený je na technológiách elektromobilu Chevy Bolt.

ZDROJ | Chevrolet

Elektromobil má ponúkať približný výkon 450 koní vďaka dvom elektromotorom eCrate a dvom 400-voltovým batériám s kapacitou 60 kWh, ktoré sú umiestnené v zadnej nákladnej časti pick-upu. Z nuly na 100 km/h má byť schopný vystreliť za 5 sekúnd.

ZDROJ | Chevrolet

Na svoje si pri tomto koncepte majú prísť aj fanúšikovia silných veteránov, no je otázne, ako zareagujú na umelý zvuk motoru V8, ktorý bude vytvárať trojica reproduktorov v interiéri vozidla.

Pozrite siAndroid Auto je späť v obchode Google Play, no iba dočasne

Chevrolet bohužiaľ nehovorí o tom, aký dojazd by mal tento koncept ponúkať. Prípadných záujemcov však ubezpečuje v tom, že okrem výkonu a zrýchlenia má byť nový koncept prispôsobený aj na dlhé jazdy. Automobilka uzatvára informácie o špecifikáciách vozidla prevodovkou, kde automobilka stavila na konvenčnú automatickú prevodovku SuperMatic 4L75-E.

ZDROJ | Chevrolet

Konceptových vozidiel sme tu mali v poslednej dobe mnoho, pričom originálna nie je ani myšlienka recyklácie retro dizajnu pri elektrifikácii portfólia automobiliek. Za zmienku stojí napríklad retro elektromobil Honda e, alebo aj nedávno predstavený koncept plug-in hybridu Suzuki Waku SPO.

ZDROJ | Chevrolet

Minimálne od posledného spomenutého konceptu sa Chevrolet E-10 Concept líši v tom, že automobilka ukázala aj jeho funkčný prototyp. Od konceptu k funkčnému vozidlu sa pritom automobilka dostala len za 18 týždňov, čím len dokazuje, že postaviť nový elektromobil na existujúcich technológiách je skutočne jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať.

ZDROJ | Chevrolet

Aj keď je Chevrolet E-10 Concept funkčným prototypom o krok bližšie k produkčnej verzii, neznamená to, že sa do výroby niekedy skutočne dostane. Retro dizajn by si určite svojich fanúšikov našiel, no zrejme len v obmedzenom počte, pre ktorý sa automobilke určite ostrú výrobu spúšťať neoplatí.

ZdrojChevrolet

Komentáre k článku