Chcete zmeniť svet priamo z vašej kuchyne? Pomôže appka IKEA Better Living

ZDROJ | IKEA

IKEA už dlhodobo pomáha viac ako miliarde ľudí viesť lepší život na našej planéte. Aby inšpirovala svojich zákazníkov k udržateľnejšiemu spôsobu života, uviedla minulý rok na trh aj špeciálnu appku IKEA Better living. Od 22. júna spúšťa novú výzvu, s ktorou chce motivovať Slovákov k zmenám v správaní v domácnosti.

Spoločnosť sa tentoraz rozhodla upozorniť na aktuálnu tému plytvania potravinami. Pomocou výzvy v aplikácii IKEA Better living chce ukázať, ako jednoducho môžete pomôcť planéte aj z pohodlia domova.

Vďaka novej výzve si budete môcť vyskúšať rôzne dobré skutky a dozvedieť sa viac o tom, ako ľahko sa dá znížiť veľkosť vašej klimatickej stopy. Ak budete aktívny, získate body. Výzva bude trvať 10 dní, do 1. júla. Počas tohto obdobia sa budú body v aplikácií automaticky pripisovať práve k tejto výzve.

Pozrite siHodina Zeme neznamená zhasnúť svetlo na 60 minút

Ako funguje appka IKEA Better living?

Aplikácia je dostupná zdarma na obidvoch platformách. Pri spustení vás privíta zoznam „dobrých skutkov“, ktoré vám po rozkliknutí prezradia rôzne tipy a zaujímavosti. Po vykonaní dobrého skutku si danú aktivitu zaznamenáte, za čo dostanete istý počet bodov. Aplikácia po celý čas skúma celkový efekt vášho správania. Tak dozviete napríklad to, koľko ste počas používania aplikácie ušetrili vody, alebo ako vaše správanie ovplyvnilo počet kilogramov nevzniknutého odpadu a CO2.

IKEA Better Living90%

Veľkosť:
134,2 MB
Platforma:
iOS 11.2 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

IKEA Better Living je jednoduchý spôsob, ako zvýšiť udržateľnosť vašich každodenných zvykov - doma alebo v práci. Aplikácia organizuje tipy na udržateľnosť do Akcií, ktoré ste prihlásili do aplikácie, keď ich robíte v reálnom živote.

IKEA Better living obsahuje 90 dobrých skutkov, ktoré sú rozdelené do rôznych skupín a je plne funkčná aj mimo vyhlásených oficiálnych výziev. Fungovanie aplikácie je intuitívne. Jej rozhranie je navrhnuté podobne ako sociálna sieť. Môžete sledovať iných používateľov, zdieľať svoje aktivity a tipy, komentovať príspevky a inšpirovať sa tak navzájom. Aplikácia ponúka aj možnosť tvorby individuálnej súťaže, vďaka ktorej sa môžete motivovať k lepším výsledkom.

ZDROJ | IKEA

Globálna hrozba je reálna, ale ak sa k nej postavíme zodpovedne, stále máme šancu zabojovať o lepšiu budúcnosť. IKEA so svojou aplikáciou volá Slovákov, aby sa zapojili do výzvy a vyskúšali udržateľnejší spôsob života v ich domácnosti.

Dôsledky klimatických zmien pociťujeme na vlastnej koži. Až 60 % zákazníkov IKEA v našom regióne (Slovensko, Česko, Maďarsko) si myslí, že ich deti zdedia planétu v horšom stave, ako ju dostali oni.

Až 94 % Slovákov si uvedomuje vplyv ľudských aktivít na zmeny klímy, pričom 35 % vyvíja veľké úsilie na zlepšenie situácie. To, že pre nás tento globálny problém predstavuje dôležitú tému, o ktorej by sme mali viac hovoriť, naznačuje fakt, že 71 % Slovákov sa klimatických zmien obáva.

IKEA sa dlhodobo snaží poukazovať na množstvo jednoduchých spôsobov, ako je možné našu klimatickú stopu znížiť. Vedeli ste, že až tretina svetovej produkcie jedla skončí v koši? Jeden z hlavných dôvodov je jeho nesprávne skladovanie. Ďalším problémom je rozlišovanie medzi dátumom spotreby a dátumom minimálnej trvanlivosti.

Pozrite siFotoaparát IKEA KNÄPPA bol výstrelok, ale aspoň ekologický

,„Dátum najneskoršej spotreby označovaný ako ,,spotrebujte do“ určuje, do kedy je daná potravina vhodná na konzumáciu. Označujú sa ním čerstvé potraviny ako mäso a mäsové výrobky, syry, jogurty, čerstvé ryby, nátierky a šaláty. Po tomto dátume potraviny väčšinou nie sú vhodné na konzumáciu a môžu ohroziť naše zdravie. ,,Dátum minimálnej trvanlivosti“ označuje približný dátum, do ktorého si potravina uchováva svoju predpokladanú kvalitu. Označujú sa ním potraviny, ktoré vydržia dlhšie, teda múka, ryža, cestoviny, trvanlivé mlieko, konzervy. Na rozdiel od dátumu spotreby je konzumácia potravín aj týždne až mesiace po tomto dátume stále bezpečná,“ objasňuje Zuzana Madajová z OZ Free Food.

Čo na to poviete, pripojíte sa aj vy? Najlepších 15 používateľov odmení IKEA aj darčekovou poukážkou v hodnote 350, 250, či 180 €.

ZdrojTS

Komentáre k článku