Chcete širokouhlé zábery? Je tu Ricoh WG-M2

Ricoh aktualizoval svoju akčnú kameru. Model WG-M1 tak dostal nástupcu s neskutočne širokým záberom. Nový model Ricoh WG-M2 ponúkne v prvom rade menšie a ľahšie telo, pričom odolnosť kamery samotnej ostala zachovaná. Môžete ju teda zobrať do skutočne nehostinného prostredia, do mrazu, nemalo by sa jej nič stať ani v momente, keď padne na zem. Ricoh WG-M2 vydrží teploty do -10 °C a je vodotesná do

Ricoh WG_M2 02
ZDROJ | Ricoh

Pozrite siPhotokina 2014 | Ricoh WG-M1 je malá akčná kamera ako z iného sveta

Možno ste doposiaľ ani nevedeli o tom, že Ricoh vyrába akčné kamery, spoločnosť totiž vo svojom prvom modeli neponúkla špecifikácie, ktoré nájdete v prípade konkurenčných kamier určených na akčné zábery. To by sa malo zmeniť práve s príchodom modelu Ricoh WG-M2.

Ricoh WG_M2 06
ZDROJ | Ricoh

Nová kamera totiž ponúkne možnosť natáčania 4K videí (30 fps), pričom nechýba ani možnosť výberu Full HD rozlíšenia pri 60 fps, prípadne HD videa pri 120 fps. Okrem toho je kamera Ricoh WG-M2 schopná fotografovania v maximálnom rozlíšení 8 Mpx.

https://vimeo.com/156323425

V čom však určite Ricoh WG-M2 vyniká nad konkurenciou je uhol záberu. Namiesto 170 stupňov, ktoré ponúkajú napríklad kamery GoPro, dokáže WG-M2 zaznamenať až 204 stupňov. Výhodou je, že ak použijete kameru na zaznamenávanie štandardného uhlu záberu, dokáže kamera využiť pomerne silnú digitálnu stabilizáciu obrazu.

Ricoh WG_M2 03
ZDROJ | Ricoh

Svoje výtvory si môžete priamo v kamere pozrieť na 1,5″ displeji s rozlíšením 115 tisíc bodov. Samozrejme nechýba ani aplikácia pre smartfón, pomocou ktorej môžete kameru ovládať, alebo sledovať jej obraz v reálnom čase.

Akčná kamera Ricoh WG-M2 by sa mala do predaja dostať v priebehu marca, pričom jej cena bude na americkom trhu stanovená na 299,99 USD.

 

ZdrojRicoh

Komentáre k článku