Chcete sa do svojich účtov dostávať dotykom prsta? Yubico má pre vás riešenie

ZDROJ | Yubico

Spoločnosť Yubico oznámila nový rad bezpečnostných kľúčov YubiKey Bio. Ten bude v sebe obsahovať čítačku odtlačkov prstov. Má niečo také ešte zmysel?

Pozrite siSlovensko predviedlo v Dubaji vodíkový športiak MH2 

Staršie bezpečnostné kľúče od tejto spoločnosti vyžadovali zadanie PIN kódu. S novým použitím čítačky odtlačkov prstov už zadávanie PIN kódu odpadá. Samozrejme, je možné si nastaviť aj ten. Napríklad, ak máte mokré prsty alebo máte na sebe v tej chvíli rukavice.

YubiKey Bio funguje ako bežný bezpečnostný kľúč. Pomôže vám prihlásiť sa do rôznych služieb bez zadávania priameho hesla alebo môže slúžiť ako druhý faktor bezpečnosti.

Medzi podporované služby a aplikácie patria 1Password, Google Chrome, Microsoft účet, Twitter a mnoho ďalších. Ako druhý faktor YubiKey Bio podporuje FIDO a FIDO2/WebAuthn. Všetko, čo tieto faktory podporuje by malo bez problémov fungovať.

ZDROJ | Yubico

V súčasnosti nie sú podporované štandardy OTP a čipové karty. Taktiež tento bezpečnostný kľúč nepodporuje NFC. Je otázne, koľko používateľov by takéto riešenie využilo. Skôr ho tipujeme ako zariadenie vhodné ako druhý faktor.

Cena takéhoto zariadenie je 80 dolárov v prípade variantu s USB-A. K dispozícii bude aj variant s koncovkou USB-C. Za ten si výrobca vypýta 85 dolárov. Yubico má stále v portfóliu aj verziu bez biometrického snímača za 55 dolárov.

Pozrite siSamsung Jet 90 Complete – prvý tyčový vysávač s vyprázdňovacou stanicou

ZdrojYubico

Komentáre k článku