Chcete ochranné sklo na displej? Vieme, kde vám ho nalepia zadarmo!

ZDROJ | Mobilonline

Za posledné roky sme si už zvykli, že k novému telefónu nevyhnutne patrí ochranné sklo. Jeho výber a správne nalepenie na mobil je však pomerne zložitá záležitosť. Vieme ako a kde na to.

Väčšina z nás sa v jednotlivých druhoch skiel nevyzná a tak si ho vyberáme náhodne a často úplne nevhodne pre náš model telefónu alebo typ krytu. Potom sme prekvapení, keď nám nezakryje celú prednú časť, odlepuje sa alebo dostatočne nechráni displej pred poškodením. Našli sme však miesto, kde sú ochotní poradiť s výberom vhodného typu ochranného skla a ešte ho aj odborne aplikovať. A to všetko úplne zadarmo. Vyskúšali sme to.

Časy super odolných Nokií 3310 sú nenávratne preč a pre dnešné smartfóny sa každý pád môže stať posledným. A ak by aj nie, oprava je väčšinou finančne tak náročná, že sa majiteľovi vôbec neoplatí. Napríklad len cena za výmenu displeja dosahuje až polovicu trhovej hodnoty telefónu. Pri vlajkových lodiach sa môže vyšplhať ešte vyššie. Investícia do kvalitného ochranného skla preto neznie ako zlý nápad a už vôbec by s ňou nemali váhať majitelia drahších modelov.

ZDROJ | Mobilonline

Na druhej strane, správna aplikácia je celkom zložitá záležitosť a väčšinou pár skiel skončí v koši, kým sa vydarí. Ak ani vy práve nepatríte medzi „certifikovaných lepičov“ a chcete mať svoj telefón chránený naozaj poriadne, poznáme miesto, kde vám tvrdené sklo aplikujú odborne a navyše úplne zadarmo. My sme si to boli vyskúšať a rozhodne neľutujeme!

Ešte začiatkom októbra nás zaujala kampaň spoločnosti Mobilonline, v rámci ktorej ponúka všetkým svojim zákazníkom možnosť nákupu ochranného skla na mobil za polovicu a jeho odborné nalepenie na displej zadarmo. Akcia platí do konca novembra v celej obchodnej sieti a e-shope Mobilonline.sk. Kto si však chce nechať bezplatne nalepiť sklo, musí navštíviť predajňu. Dlho sme neváhali a rozhodli sme sa to ísť vyskúšať.

16. októbra 2020 sme navštívili predajňu Mobilonline v Lučenci s naším Huawei P30 Lite. Po krátkom úvodnom rozhovore pred nás predajca vyložil ponuku ochranných skiel a opýtal sa, či nám môže pomôcť s výberom. Nás však už medzitým zaujala konkrétna krabička a tak sme mu podali tú.

ZDROJ | Mobilonline

Predajca ju vzal do rúk a upozornil nás, že je to štandardné sklo, ktoré je vhodné na staršie modely telefónov, ale pri nových už nezakrýva celú prednú časť displeja. Pokiaľ chceme telefón chrániť naozaj plnohodnotne alebo ho plánujeme v budúcnosti odpredať, mali by sme radšej siahnuť po celotvárovom skle. Dali sme teda na radu odborníka a nechali si nalepiť iný typ skla. Jeho ochranné vlastnosti sme, zhodou okolností, nechtiac preverili ešte v ten istý deň, o niečo neskôr.

Samotná aplikácia netrvala viac ako 15 minút. Predajca opatrne odstránil pôvodné sklo z telefónu a displej dôkladne vyčistil. Najprv mokrou handričkou, potom suchou. Následne vzal do rúk nové ochranné sklo a odstránil z neho fóliu. Potom už nasledovalo samotné lepenie. Po dôkladnom a presnom napasovaní skla ho ešte preventívne pozatláčal, aby z neho vytlačil prípadné vzduchové bubliny a dočistil ho handričkou.

ZDROJ | Mobilonline

Telefón nám podal spolu s dokladom o nákupe, na ktorom bola skutočne odpočítaná zľava 50 %. Položka hovoriaca o aplikácii sa na bločku naopak vôbec nenachádzala. Predajca nám potvrdil, že táto služba je v Mobilonline grátis. Rovnako ako úvodné poradenstvo k výberu vhodného ochranného skla.

Musíme konštatovať, že aplikácia sa naozaj podarila. Na telefóne sklo takmer nevidieť a displej reaguje rovnako rýchlo, ako predtým. Na druhej strane, samotné zobrazovanie displeja sa nám zdá byť ešte krajšie a jasnejšie.

ZDROJ | Mobilonline

Ako sme už spomínali vyššie, ešte v ten deň sme dostali možnosť overiť si odbornú radu predajcu. Pri nastupovaní do auta sa nám telefón vyšmykol z vrecka nohavíc tak nešťastne, že dopadol hranou rovno na asfalt a skončil otočený displejom smerom k zemi. Priznávame, v duchu sme sa s ním už lúčili, pretože takéto tvrdé pády dokonca aj pri nalepenom skle väčšinou končia pre telefón tragicky. Na naše prekvapenie Huawei fungoval a dokonca sme na ňom ani nenašli žiadne poškodenie.

To sa samozrejme nedá povedať o zadnom kryte a čerstvo nalepenom ochrannom skle, ktoré skončili podstatne horšie. Kryt si po náraze na kamienky odniesol poriadne „šúchance“ a z ochranného skla sa na nás usmievala krásna pavučinka. Síce sme sa museli vrátiť do Mobilonline pre ďalšie sklo, ale aspoň sme dostali možnosť poďakovať sa predajcovi za dobrú radu a výborne zvládnuté nalepenie. Bez jeho predvídavosti by sme dnes už pravdepodobne niekde predávali náš Huawei na súčiastky. No a vďaka 50% zľave ani našu peňaženku kúpa druhého skla až tak veľmi nezabolela.

ZDROJ | Mobilonline

Spoločnosť mobil online, s.r.o. je najväčším špecializovaným predajcom mobilných telefónov a príslušenstva na Slovensku. Odborné poradenstvo pri výbere ponúka zákazníkom už 19 rokov prostredníctvom internetového obchodu Mobilonline.sk a celoslovenskej siete 51 predajní. Okrem predaja sa venuje výkupu a servisu telefónov. S počtom viac ako 6000 odkúpených telefónov ročne získala pozíciu lídra a najväčšieho výkupcu mobilných zariadení na slovenskom trhu. Na konte má tiež dva ocenenia Diamant slovenského biznisu v kategórii Stredné Slovensko.

 

Komentáre k článku