Chcete kvalitnú telku? Hľadajte logo Ultra HD PREMIUM

ZDROJ | UHDA

Aliancia UHD Alliance predstavila nové logo Ultra HD PREMIUM, podľa ktorého v tomto roku spoznáte, či ide o kvalitnú Ultra HD telku, alebo nie. Teda aspoň aliancia výrobcov hardvéru, filmových štúdií a poskytovateľov obsahu (UHDA) si to tak predstavuje.

Medzi členov patria samozrejme aj výrobcovia TV, a to LG, Hisense, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TCL, Toshiba a TP Vision.

Výrobky s logom UHD PREMIUM musia spĺňať niekoľko základných kritérií. Musia mať isté rozlíšenie (3 840 x 2 160 px a viac), podporu HDR obrazu, istú úroveň svietivosti, podanie čiernej a široký obrazový priestor. V minimálnych nárokoch je tiež obsiahnutý dostatočne kvalitný zvuk a ďalšie funkcie.

Najzaujímavejšie však je, že UHDA nezverejnila žiadne presnejšie informácie o minimálnych nárokoch na získanie Ultra HD PREMIUM certifikácie.

Na testovanie zvolených nárokov UHDA po celom svete zriadila niekoľko testovacích centier, ktoré majú za úlohu výrobky vyskúšať a odobriť. Prvé modely s Ultra HD PREMIUM uvidíme už o niekoľko hodín, LG, Samsung a Sony chystajú na CES 2016 svoje tlačovky, na ktorých sa očakáva hneď niekoľko TV noviniek.

HO&A_037_UHDA_LOGO_FINAL_v6
ZDROJ | UHDA

ZdrojUHDA

Komentáre k článku