Chce Elon Musk vŕtať tunely, alebo len vtipkuje?

ZDROJ | electrek

Pravidelne zaviaznuť v dopravných zápchach veľkomiest robí asi radosť málokomu, ale väčšina z nás na tento fakt rezignuje ako na nutné zlo. Nie však Elon Musk. Šéf známych spoločností Tesla, SpaceX, OpenAI sa podľa vlastných vyjadrení na sociálnej sieti Twitter mieni angažovať aj pri výstavbe tunelov.

Pozrite siHyperloop One má pred sebou rušný rok, ostrý test chce už do jari

Pohár jeho trpezlivosti pretiekol vďaka dopravným zápcham, v ktorých sa musí presúvať z letiska v los Angeles do neďalekých priestorov SpaceX. Aby vyriešil tieto časové straty, zameria sa na tunely. Jeden mieni vyvŕtať popod letisko až k areálu SpaceX.

Musk Tweet1
ZDROJ | Tweeter

Musk už v decembri na Twitteri napísal, že by najradšej „spustil vŕtaciu mašinu a jednoducho začal kopať“. Väčšinou však jeho vyjadrenia verejnosť vnímala ako vtipkovanie. Lenže tento vizionár sa už pustil do viacerých projektov, ktoré spočiatku vyzerali ako fikcia.

Dnes lieta do vesmíru, pripravuje pilotované lety a chce kolonizovať Mars. Naštartoval revolúciu v elektromobilite a tvrdo pracuje na rozšírení fotovoltaiky. Vŕtanie tunelov oproti tomu vyzerá ako konzervatívna nuda.

Pozrite siElon Musk neprestáva šokovať. Tentoraz chce internetom pokryť celý svet

Je síce pravdou, že investičná príprava predchádzajúca stavbe tunelov, spolu s vysporiadaním pozemkov je náročná a zdĺhavá záležitosť, ale vo veľkých mestách by podzemné skratky boli pre dopravu požehnaním. Spomeňme si na metro.

https://www.youtube.com/watch?v=XiW_Uk2RjwI

Podľa aktuálneho tweetu sa Musk naozaj rozhodol stavať tunely a prvý povedie z pravej strany letiska v Los Angeles k jeho kancelárii v SpaceX. Plánuje začať kopať „o mesiac, alebo tak nejako“.

Mnohí si stále myslia, že E. Musk jednoducho žartuje, hoci on už niekoľkokrát potvrdil, že to s tunelmi myslí vážne. Naznačujú to aj jeho profilové informácie na Twitteri: „Tesla, SpaceX, Tunnels & OpenAI“.

Musk Tweet2
ZDROJ | Tweeter

Ak teda skutočne pôjde o ďalšiu Muskovu aktivitu, dá sa očakávať, že ju postupne rozvinie vo veľkom štýle. Pomôcť by tomu mohla aj priazeň nového amerického prezidenta Trumpa, ktorý chce podporiť domáce infraštruktúrne projekty.

Čo sa z toho nakoniec vyvinie, uvidíme azda už čoskoro. Ak je pravda, že chce vŕtať už v prvom kvartáli tohto roku, Elon Musk isto usporiada tlačovú konferenciu a spustí mediálne harašenie, ako má vo zvyku pri každej novinke.

ZdrojMashable

Komentáre k článku