Český kryptomenový e-shop expanduje na Slovensko

Približne v polovici roku 2017 vznikol u našich susedov prvý e-shop na kúpu kryptomien. Po niekoľkých mesiacoch od vzniku expanduje na Slovensko.

E-shop ccShop ponúka služby v podobe nakupovania kryptomien cez klasické rozhranie internetového obchodu. Takáto služba je práve určená ľuďom, ktorým príde obchodovanie na burze ako zložitá záležitosť. Len pripomenieme, že pri burze ako Coinbase s friendly používateľským rozhraním to platiť nemusí.

Kryptomenový e-shop ponúka na výber z desiatich kryptomien – Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Neo, IOTA, Dash, Ethereum klasik a Doge coin. Obchod však pripravuje štyri ďalšie – Lumen (Stellar), Monero, Steem a ZCash.

ZDROJ | ccshop

Pozrite siAké sú slabé stránky obchodovania s kryptomenami?

Kým v Českej republike sa dalo nakupovať za české koruny, u nás to bude pochopiteľne v eurách. E-shop ccShop tento rok plánuje okrem Slovenska aj ďalšiu expanziu, a to do Poľska, Anglicka a Španielska.

„Viem, že na Slovensku už bol dopyt po našich službách, preto je práve Slovensko prvou krajinou, kde s expanziou začíname,“ vysvetľuje zakladateľ e-shopu, Adam Chvaja.

Čo sa týka uskladnenia, menu si môžete buď preniesť na svoju kryptomenovú peňaženku, alebo využiť peňaženku e-shopu.

Napriek jednoduchému používateľskému prostrediu a zaujímavému nápadu vytvoriť kryptomenový e-shop, bol obchod koncom roku napadnutý hackerom, ktorý okradol niektorých zákazníkov. Na internete však nájdeme informáciu, že obchod sa snaží dotknutých zákazníkov odškodniť.

ZDROJ | ccshop

Pozrite siHackeri napadli burzu Coincheck a ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov

Aj preto by sme chceli upozorniť, že obchodovanie s kryptomenami so sebou prináša riziká v podobe možných hackerských útokov či vysokých poplatkov za použitie služby.

Pri používaní podobných obchodov je vždy lepšie si overiť oficiálnu cenu kryptomeny na burze, prípadne na porovnávacej stránke coinmarketcap, keďže práve rôzne e-shopy môžu využívať neznalosť ľudí na zarábanie pri zvyšených poplatkoch za služby.

Zdrojccshop

Komentáre k článku