CES 2019 v Las Vegas bol o skratkách, tých najlepších skratkách

ZDROJ | CES

Výstava Consumer Electronics Show v Las Vegas definitívne zatvorila svoje tohtoročné brány. Noviniek sme mohli vidieť stovky, tie najzaujímavejšie sme pre vás i spracovali do samostatných článkov, no komu sa nechce listovať a čítať ich všetky, pozrite si prehľad toho najlepšieho, čo CES 2019 priniesol.

Počas výstavy CES 2019 v Las Vegas sme vám priniesli vyše 80 článkov s tými najzaujímavejšími a najdôležitejšími novinkami zo svete techniky. Teraz sa však pozrieme na tie absolútne najzaujímavejšie, na tie, ktoré prinesú v budúcnosti zmeny. Ide pritom zväčša o skratky, veľmi zaujímavé skratky…

Pozrite siVýstava CES 2019 sa blíži, čo na nej môžeme očakávať?

Rolovateľný televízor

Začneme ale neskratkou, no rovno tým najdôležitejším. CES 2019 sa do análov zapíše ako výstava, na ktorej bol predstavený prvý komerčný rolovateľný OLED displej na svete. Konceptov rolovateľných displejov sme videli v posledných rokoch už fúru, no LG so svojim modelom je prvý. A nie je hocijaký. Displej sa roluje zo soundbaru s Dolby Atmos a má aj zaujímavé funkcie.

ZDROJ | LG

8K

Tak, ako pred pár rokmi začalo svoju púť 4K a každoročne sme sa dozvedali o nových a väčších modeloch, tak to môžme sledovať už aj s 8K od zhruba minulého roka, kedy boli predstavené prvé komerčné televízory. Tento rok sa ale Samsung ukázal a predstavil 8K televízor s uhlopriečkou 2,5 metra (98″)! Zasmejete sa, no o pár rokov to bude tak bežná uhlopriečka, ako dnes 55″ (1,4 m). Mimochodom, 98″ OLED ukázalo aj Sony.

ZDROJ | Sony

8K OLED

Aby toho 8K Ultra HD nebolo málo, LG predstavilo svoju verziu 8K televízora, rovno s OLED displejom. Je prvý na svete, má 88 palcov a podporuje aj HDMI 2.1.

ZDROJ | LG

HDMI 2.1

Tohtoročné CES znamená vo svete televízorov aj nástup nového HDMI štandardu, HDMI 2.1. Začali ho podporovať nielen LG či Samsung, ale aj Sony. Ďalší výrobcovia sa ešte len zjavne pridajú.

ZDROJ | Samsung

microLED

Pred rokom sme videli iba koncept microLED displeja od Samsungu, na CES 2019 sme sa dočkali konceptu určeného už pre bežných spotrebiteľov. Úplne nový typ displeja by mohol narobiť poriadnu revolúciu vo svete televízorov. Len ho treba ešte dopracovať. Samsung ale nie je jediný, kto na microLED pracuje. Na výstave sa objavil i microLED displej od Hisense.

ZDROJ | Samsung

240 Hz

Výrobcovia počítačov prišli s novými typmi displejov pre notebooky, o akých sa väčšine z nás nechyrovalo ani v desktopových alebo all-in-one riešeniach. Ide samozrejme o hráčske notebooky, pri ktorých HP (Omen), ale aj Dell (Alienware) predstavili 240 Hz displeje. Ako by sa ani nechumelilo.

ZDROJ | HP

Perlička na záver. ASUS predstavil hráčsky počítač v štýle tabletu, ktorý ale nie je tabletom. Výkonu má pritom viac, ako dosť, pracuje na Intel Core i9! Názov ASUS ROG Mothership pritom hovorí za všetko.

ZDROJ | ASUS

Desiatky ďalších noviniek z výstavy CES 2019 nájdete v našej samostatnej sekcii.

Komentáre k článku