CES 2015 | ZTE Nubia Z7 útočí QHD displejom a foťákom s OIS

Hoci výrobca ZTE na výstave CES 2015 neukázal iba smartfóny, tie si pochopiteľne získali najviac pozornosti. A určite právom. Dostupný 6“ phablet Grand X Max+ už poznáte, teraz sa pozrieme na menší, ale podstatne lepšie vybavený kúsok.

ZTE Nubia Z7

Model ZTE Nubia Z7 by mal byť vlajkonosičom, v ponuke čínskeho výrobcu je totiž aktuálne najlepším bojovníkom. V zásade je to phablet, dostal totiž pomerne veľký 5,5“ displej s QHD rozlíšením, ktoré mu dáva jemnosť nevyužiteľných 538 PPI. Zobrazuje sa na ňom Android 4.4.2 s nadstavbou Nubia UI 2.0. O výkon sa s prehľadom postará Qualcomm Snapdragon 801 – hoci už sme videli aj o dva stupne novšie a silnejšie čipy, potenciál 801-tky je stále niečo ťažko využiteľné.

ZTE Nubia Z7

Operačná pamäť má 3 GB, úložisko 32 GB, ale bez možnosti rozšírenia. Veľkosť senzora 13 Mpx fotoaparátu výrobca neuvádza, ale čo je dôležité, nechýba mu optická stabilizácia. Problém nemá ani s Ultra HD videom pri 30fps, Full HD zvláda žiaľ tiež iba pri štandardnej obrazovej frekvencii. Webkamera má 5 Mpx, čo je taký dobrý štandard. High-end čip od Qualcommu prináša podporu všetkých moderných technológií ako je LTE, GLONASS či Wi-Fi triedy ac. Vylepšenie zvuku má na starosť DTS sound.

ZTE Nubia Z7

Napájanie je parketou 3 000 mAh batérie, čo je však vzhľadom na hardvér (najmä veľký QHD displej) žalostne málo. Dual-SIM phablet je primárne určený pre Ameriku, kde bude stáť asi 550 dolárov, no neoficiálnymi cestami šikovných obchodníkov by sa mohol dostať aj k nám.

ZTE Nubia Z7

Zdroj a foto: GSM Arena, ZTE

Komentáre k článku