CES 2015 | Zahoďte svoje staré rádio a užite si moderné funkcie s Parrot RNB6!

Parrot v súčasnosti poznáme ako jedného z popredných tvorcov handsfree zariadení do našich áut, dronov, či náhlavných súprav. Najnovší prírastok v portfóliu tejto francúzskej spoločnosti, ktorý sa skrýva za pomerne technickým označením RNB6 a bol predstavený počas výstavy CES 2015 je schopný pridať inteligentné funkcie do väčšiny súčasných áut. Parrot totiž hlása, že RNB6 je kompatibilný s viac ako 90% áut. Všetko, čo potrebujete je priestor na umiestnenie rádia vo veľkosti 2DIN.

Parrot RNB6

POZRITE SI
Parrot Asteroid CK prinesie internet do každého auta

Parrot RNB6 však nie je len rádio. Výrobca sa vyhral s možnosťami, ktoré tento zázrak ponúkne. Na 7“ dotykovom HD displeji tak môžete ovládať svoje iOS, ale aj Android zariadenie. RNB6 totiž podporuje Apple CarPlay, Siri Eyes Free a súčasne aj Android Auto a Android Auto Voice. Postačí tak pripojiť svoj smartfón a údaje z neho máte hneď priamo na displeji. Geniálne!

To však stále nie je všetko a RNB6 vďaka množstvu konektorov zvládne pripojenie GPS modulu, prednej kamery, ale aj tej cúvacej a mnoho ďalších periférií. Nechýba teda ani možnosť pripojenia mikrofónu, ethernetu, či USB zariadenia. Dokonca ho môžete pripojiť do systémového konektoru vášho auta a zobraziť tak na ňom informácie o stave, či prevádzke vášho štvorkolesového miláčika. Okrem technológie Bluetooth 4.0 disponuje novinka aj dvojpásmovým Wi-Fi modulom.

Parrot RNB6

Parrot RNB6 by sa na trhu mal objaviť v druhej polovici roku, pričom jeho cena zatiaľ známa nie je. Vzhľadom na množstvo funkcií a vynikajúce parametre však pravdepodobne nebude nízka, no aj napriek tomu je RNB6 zaujímavým zariadením, ako do starších áut dostať CarPlay, či ovládanie Android smartfónu.

Parrot RNB6

Foto: Parrot, ubergizmo

Komentáre k článku