CES 2015 | Zahnutý 3K monitor Dell zvládne obslúžiť dva počítače naraz

Včera sme vás informovali o veľkom 5K monitore od HP. Krajan tohto výrobcu, americký Dell, má profesionálom tiež čo ponúknuť – niečo väčšie a najmä širšie, i keď s nižším rozlíšením.

Dell UltraSharp 34

Dell UltraSharp 34 patrí medzi počítačovými monitormi medzi tie najväčšie. Treba však podotknúť, že na rozdiel od spomínaného HP naháňa Dell veľkú časť uhlopriečky širokouhlým pomerom strán 21:9. V konečnom dôsledku má zobrazovaciu plochu väčšiu o 30 %, samozrejme ale záleží na tom, ako ju využijete. Výrobca pritom nemá problém prezentovať na obrázkoch dva takéto „slíže“ vedľa seba. Oproti HP má Dell nižšie rozlíšenie 3 440 x 1 440 pixlov, čím jeho jemnosť padá na polovicu (110 PPI), vzhľadom na pozorovaciu vzdialenosť je však stále výborná, dá sa povedať takmer dokonalá. Monitor je navyše zakrivený, čo môže mať aj určitý malý prínos pre používateľa, oveľa väčšia je však výhoda pre výrobcu z hľadiska marketingu.

Dell UltraSharp 34

Aby sme nezabudli, ide o IPS panel s antireflexnou vrstvou, takže pozorovacie uhly sú prakticky plné. Odozva je štandardne 8 ms, v hernom režime klesá na 5 ms. Profesionáli sú iste zvedaví na farebný gamut, ktorý pokrýva 99 % štandardu sRGB. Fanúšikovia poriadku na stole sa potešia z dvoch 9 W reproduktorov, také nemajú ani niektoré televízory. Nad HP víťazí Dell jednoznačne typickou spotrebou (55 W) i počtom konektorov (HDMI 2.0, MHL, DisplayPort, mini DisplayPort, audio jack, 6x USB 3.0). Biznismenov poteší záruka zahŕňajúca bezplatnú nápravu v prípade vadného pixla. Čerešničkou na torte je možnosť pripojiť k monitoru dva počítače naraz a nielen vidieť oba obrazy naraz, ale tiež použiť na ich ovládanie jedinú klávesnicu a myš! U nás dostupnosť zatiaľ nie je známa, v Amerike je však novinka už v predaji s cenou 1 199 dolárov.

Dell UltraSharp 34

Zdroj a foto: Dell

Komentáre k článku