CES 2015 | Smart termostat Nest bude ešte šikovnejší ako doteraz

Nest, spoločnosť patriaca už pod krídla veľkého Googlu na výstave CES 2015 nepredstavila nový produkt, ale nových partnerov ich špičkového produktu. Nest ako smart termostat už nie je len okrúhlym gadgetom nahradzujúcim klasický termostat niektorého z top výrobcov. Nest sa stane v domácnosti 21. storočia nenápadným mozgom celého domu.

Nest totiž predstavil partnerov, vďaka ktorým bude rásť predajnosť nielen samotného Nestu, ale aj produktov partnerov. A s čím/kým bude nový Nest spolupracovať?

Nest

Smart žiarovky

Philips Hue, Lutron, Stack, Osram. Vďaka nim v prípade detekcie dymu cez detektor Nest rozsvieti žiarovky načerveno, aby dal signál používateľom o možnom nebezpečenstve. To, že Nest bude vedieť rozsvietiť smart žiarovky pri vašej dovolenke náhodne je asi zbytočné hovoriť.

 

Domáce spotrebiče

Zatiaľ v spolupráci s LG Nest automaticky po vašom odchode z domu zníži spotrebu smart chladničky LG na minimum. V spolupráci s práčami Whirpool sa zas Nest vie postarať o to, aby v prípade, že práčka doperie prádlo skôr ako prídete domov, nebolo stuchnuté a pokrčené – zapne refresh režim.

 

Smart zásuvky

V spolupráci so spoločnosťou Zuli, ktorá vyrába smart elektrické zásuvky bude Nest znižovať spotrebu počas vašej neprítomnosti na minimum.

Nest

Smart zámky

Ak si pomínate na August, smart dverový zámok, tak vedzte, že aj s ním bude vedieť Nest priamo komunikovať.

 

Gadgety

Withings ako jeden z najväčších výrobcov gadgetov pre denno-denné použitie vyrába aj Aura Sleep System. Akonáhle tento systém zaznamená, že už spíte, Nest automaticky zníži teplotu a povypína nepotrebné svetlá či spotrebiče. Vďaka gadgetu Automatic vo vašom aute bude Nest vedieť kedy prichádzate domov.

 

Tým to ale nekončí. Aktuálny zoznam partnerov Nestu môžete nájsť na špecializovanej web stránke projektu Work With Nest. Nezabudnite poklikať aj na linky v článku, dozviete sa viac.Foto: Nest

 

Komentáre k článku