CES 2015 | S Quell vaša bolesť zmizne do 15 minút!

Musíme skonštatovať, že nositeľných technológii, tzv. wearables sa tento rok na CES 2015 objavilo skutočne veľké množstvo.

Quell

Niektorým išlo iba o to, aby ľuďom poskytli akýsi zvláštny druh zábavy. Niektoré z nich sa ujali kvôli svojej užitočnosti, napr. rôzne športové náramky atď. Sú však aj také, ktoré sa tešia taktiež veľkej obľube, ktoré sú vytvorené pre vaše zdravia. Na CES 2015 v Las Vegas sa práve preto objavil aj Quell, zdravotný pás, za ktorého produkciou stojí spoločnosť NeuroMetrix Inc.

Quell

Quell sa aplikuje na hornú časť lýtka a sľubuje, že do 15 minút vašu bolesť výrazne tlmí vďaka neinvazívnej stimulácii nervov. Vo vnútri pásu Quell sa ukrýva elektróda OptiTherapy, ktorá stimuluje vaše nervy v lýtku. Nervové impulzy z lýtka smerujú do časti mozgu, ktorá zabezpečuje, aby sa v tele spustila prirodzená úľava od bolesti.

Quell je schopný zmierniť rôzne druhy chronických bolestí, ale napr. aj niektoré menej vážne bolesti chrbtice. Na jedno nabitie je Quell schopný pôsobiť až 40 hodín. Zabudovaná technológia Bluetooth umožňuje, aby sa zariadenie Quell spárovalo so systémom iOS, a tak môžete v aplikácii sledovať vašu liečbu rovnako, ako napr. kvalitu spánku alebo rýchlosť behu. Na trhu by sa Quell, schválený FDA, objaviť počas nasledujúcej jari v cene približne 250 dolárov. V prepočte na európsku menu to je asi 214 eur.

Quell

Tak čo, radi by ste si nechali tlmiť bolesť takouto zdravotnou pomôckou, alebo radšej problémy tohto typu riešite iným spôsobom?

Foto: NeuroMetrics Inc.

Komentáre k článku