CES 2015 | Robotický vysávač predchodcom automatických domácností

Určite už mnoho domácností privítalo na svoje podlahy nového kamaráta – robotický vysávač. Niekto možno ten s názvom Dyson, iní sa tešia z Roomba robotického vysávača. Na CES 2015 spoločnosť Samsung uviedla nový vysávač, ktorý sa určite zapíše medzi kvalitných kolegov z radu domácich pomocníkov.

Samsung POWERbot VR9000

POWERbot používa saciu silu vytvorenú na základe cyklónového princípu, ktorý bol pred rokom aplikovaný vo vysávači Dyson a uvedený na trh. Výhodou POWERbot je však jeho 60x väčšia sacia sila. Nemusíte sa báť o čisté podlahy, či už sú z tvrdého dreva, či sú to dlaždice alebo koberce. VR9000 má vstavanú extra širokú kefu, ktorá dokáže zbaviť nečistôt aj na okrajoch stien. POWERbot je vybavený digitálnym fotoaparátom a ďalšími digitálnymi senzormi, ktoré môžu vytvoriť mapu celého vášho domova a tak vám poskytnúť možnosť čo najväčšej čistoty. VR900 ráta aj s občasnými prekážkami, ako sú padnuté detské hračky atď. Takisto nemá problém povysávať aj nečistoty, ktoré „nechtiac“ prehliadol, o to sa však postaráte vy prostredníctvom bezdrôtového diaľkového ovládania.

Ako každý dobrý robotický vysávač, ani POWERbot VR9000 si nemôže dovoliť, aby prestal pracovať uprostred činnosti kvôli vybitej batérii. Z tohto dôvodu dokáže automaticky rozpoznať, kedy už má v sebe nedostatok „šťavy“ a tak sa bez vášho pričinenia dostaviť a pripojiť k nabíjacej stanici.

Samsung POWERbot VR9000

Ak sa nemýlime, najvýkonnejší vysávač Samsung POWERbot VR9000 je v predaji už aj na slovenskom trhu od decembra 2014. Pohybuje sa v cene okolo 970 eur. Potešujúcou správou však môže ešte byť, že pravdepodobne počas jari bude dostupný vo viacerých farbách tak, aby sa hodil práve do vášho interiéru.

Uprednostnili by ste vysávače ako Dyson, Roomba alebo vás viac zaujala novinka od Samsungu POWERbot VR9000?

Foto: Samsung

Komentáre k článku