CES 2015 | Prvou inteligentnou kačičkou do vane je Edwin

Možno podobne ako my pretočíte očami v momente keď sa dozviete, že tento článok je o inteligentnej gumenej kačičke pre naše ratolesti. V čom už len môže byť taká primitívna hračka, akou gumená kačička je inteligentná? V prvom rade toto pohľadné žlté zvieratko, ktoré si vaše deti zamilujú a oficiálne sa volá Edwin obsahuje tepelné čidlo, takže vám ako starostlivým rodičom povie ak bude voda na kúpanie príliš horúca.

Edwin The Duck

Edwin The Duck

POZRITE SI
CES 2015 | Inteligentný cumlík vám povie, či vaše dieťa má teplotu
CES 2015 | Baby GiGL vám povie, či správne kŕmite bábo

Okrem toho však obsahuje aj vodotesný reproduktor, takže si kúpanie môžu vaše deti spríjemniť aj obľúbenou skladbičkou. Samozrejme všetko toto potrebuje aj energiu, takže v Edwinovi sa skrýva batéria, ktorú je potrebné nabíjať. Práve na to slúži dok, po vložení do ktorého kačička Edwin plní ešte ďalšiu úlohu. Stane sa v tom momente z nej totiž malé nočné orientačné svetlo. Samozrejme, čo by to bolo za inteligentnú kačičku, ak by nebolo možné ju prepojiť so smartfónom. Preto aj Edwin obsahuje Bluetooth a aplikáciu na vašom iOS, či Android smartfóne využijete okrem kontroly spomínanej teploty aj na hry, či čítanie pripravených kníh, ktoré deťom kačička porozpráva.

Edwin The Duck

Edwin The Duck

Trochu prehnaná sa nám však javí cena. No povedzte kúpili by ste vašej ratolesti takúto kačičku, ak vám prezradíme, že v prvom štvrťroku, kedy sa Edwin dostane do predaja, by mala byť jeho cena na americkom trhu 100 USD?

Foto: Edwin the Duck

Komentáre k článku