CES 2015 | LG UF9500s – Ultra HD TV s 10-jadrovým procesorom

LG UF9500s

Okrem nových OLED televízorov LG nezabudlo ani na klasické LCD panely. Na CESe ich ukázalo hneď niekoľko, top model UF9500s zaujme ale najviac. Má totiž 10-jadrový procesor, ktorý sa stará o chod náročného systému a vykreslovanie 8,3 Mpx obrazu. Sofistikovaný 4K Upscaler Algoritmus dokáže podľa výrobcu vylepšiť SD, HD a Full HD obraz na porovnateľný s Ultra HD kvalitou. Zabudovaný dekóder HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p aj 60p obsah z externých zariadení, vďaka čomu si na LG Ultra HD televízoroch užijete aj najnovší Ultra HD obsah.

 

Rozlíšenie na 55, 65 alebo 79-palcových displejoch je rovnaké – 3 840 x 2 160 pixlov. Podľa výrobcu je v novinke dôraz je kladený hlavne na čo najlepšiu reprodukciu farieb z radov Colorprime, ktoré vďaka technológii Wide Color LED a Quantum Dot, prinášajú ten najrealistickejší obraz. Technológia Wide Color LED využíva LED panel s novým fosforovým základom, vďaka čomu je obraz vraj ako živý a má skutočnú farebnú hĺbku. Použitá technológia Quantum Dot má vraj až o 30% vyššiu farebnú škálu v porovnaní s bežnými LCD panelmi. Technológia funguje na základe prepojenia nanokryštálov o veľkosti dvoch až desiatich nanometrov. Kryštály s rozličnou farbou a veľkosťou sú súčasťou Quantum Dot filmu, ktorý je umiestnený pred podsvietenia a umožňuje výrazne lepšiu farebnú reprodukciu aj jas obrazu. 240 Hz televízor využíva aj technológiu lokálneho podsvietenia True Black Control, funkciu Natural Color a Contrast Optimizer.

 

LG UF9500s je tiež vybavená multikanálovým ozvučením Ultra Surround System vytvoreným v spolupráci s Harman/Kardon. Nový televízor disponuje aj špeciálnym stojanom Auditorium, pre centralizáciu zvuku a jeho maximálny výkon. Novinka pracuje na operačnom systéme webOS 2.0. Cenu ani dostupnosť výrobca zatiaľ neprezdradil.

 

Foto: LG

Komentáre k článku