CES 2015 | Lenovo ThinkPad X250 vydrží na batériách 20 hodín!

Hoci efektivita a úspornosť hardvéru počítačov napreduje míľovými krokmi, výdrž batérií notebookov stagnuje. Výrobcovia totiž výrazne preferujú ich zmenšovanie a odľahčovanie. Našťastie existuje hŕstka pracovných strojov, ktoré výdržou ohromia. Napríklad nový Lenovo ThinkPad X250.

Lenovo ThinkPad X250

Ten sa v portfóliu výrobcu zaradí pod vrcholový ThikPad X1 Carbon, mal by byť tiež podstatne lacnejší. Do 1,3 kg ťažkého tela s 12,5“ displejom (TN alebo IPS, HD Ready alebo Full HD) sa zmestili až dve batérie. Integrovaná má 23,2 Wh, druhú s kapacitou až 72 Wh môžete vybrať (a prípadne vymeniť za ďalší rovnaký kúsok, ak si taký dokúpite) aj počas behu prístroja. Spolu obe batérie ponúkajú výdrž až 20 hodín, pričom ak by ste si dokúpili aj druhú vymeniteľnú a po vybití tej prvej ju vložili do notebooku, získate až nejakých 36 hodín!

Lenovo ThinkPad X250

Dlhá výdrž by samozrejme nebola možná bez efektívneho hardvéru. Tým je v prvom rade rodina procesorov Intel Core generácie Broadwell v 15 W variantoch až po Core i7. Jednokanálová operačná pamäť má strop na 8 GB, čo niektorých profesionálov môže limitovať. Absencia dedikovanej grafickej karty v pracovnom stroji neprekvapí. Úložiskom môže byť HDD, SSD alebo hybridný SSHD disk. S konektormi je to žiaľ horšie, dostanete dva USB 3.0 porty, audio Jacky a Ethernet. Obrazové výstupy prekvapia – HDMI chýba, zato tu nájdete zastaralý VGA port a menej obvyklý miniDisplayPort. Voliteľná výbava zahŕňa LTE modul. V cene sa zdroje rozchádzajú, niektoré uvádzajú 750 dolárov, iné 1 150 dolárov. Ak berieme do úvahy, že základný variant bude mať pravdepodobne slabý TN displej, 4 GB RAM, HDD a nejakú Core i3-ku, prikláňame sa skôr k optimistickému variantu s nižšou cenou. Ako to bude v skutočnosti by sme sa mali dozvedieť niekedy vo februári.

Lenovo ThinkPad X250

Lenovo ThinkPad X250

Zdroj a foto: AnandTech, Engadget, Lenovo

Komentáre k článku