CES 2015 | Lenovo má Vibe Band VB10, náramok s E-Ink displejom

Tento rok bude podobne ako ten minulý plný nositeľných zariadení, tzv. wearables. Na tento zjavne úspešný vlak naskočila počas výstavy CES 2015 aj spoločnosť Lenovo, ktorá uviedla nový náramok Vibe Band VB10. A čím sa bude snažiť zaujať? Určite to okrem dizajnu, v ktorého prípade toho veľa nenavymýšľate, bude hlavne šetrný E-Ink displej. Ten sa síce pomalšie prekresľuje, ale jeho energetická náročnosť je minimálna a navyše môže byť neustále zapnutý. Práve vďaka jeho použitiu by mal tento náramok vydržať sedem dní používania.

Lenovo Vibe Band VB10

Lenovo Vibe Band VB10

Displej je umiestnený v kovovom rámiku, takže budí dojem luxusnejšieho doplnku. Jeho uhlopriečka je 1,43“ a rozlíšenie 296 x 128 px. Na výber bude niekoľko verzií takže na svoje si prídu rovnako páni ako aj naše nežnejšie polovičky. Samotný náramok je vodotesný (IPx7). Samozrejme, že obsahuje aj niekoľko senzorov, takže dokáže zmerať koľko krokov ste spravili, koľko vás to stálo kalórií a tiež vám povie ako ste spali. Keďže Vibe Band VB10 je vybavený technológiou Bluetooth 4.0, môžete ho pripojiť ku svojmu smartfónu a nechať si na ňom zobrazovať notifikácie.

Lenovo Vibe Band VB10

Lenovo Vibe Band VB10

Lenovo Vibe Band VB10 bude kompatibilný nielen s Android smartfónmi, ale využiť ho budú môcť aj majitelia iPhonov. V prípade Androidu musíte splniť len podmienku, aby bolo vaše zariadenie vybavené Androidom 4.4 a novším. Potešením je, že pre nabíjanie integrovanej batérie môžete využiť micro USB konektor. Nabíjačku s takýmto konektorom v prípade potreby nájdete určite skôr ako kolísky, či špeciálne káble, ktoré tak radi výrobcovia nositeľných zariadení používajú.

Lenovo Vibe Band VB10

Nový náramok by sa mal objaviť v predaji už v apríli, pričom jeho cena by mala byť na úrovni príjemných 89 USD. Tak čo milé dámy a milí páni, túžite po takomto elegantnom a inteligentnom náramku?

Foto: Lenovo

Komentáre k článku