CES 2015 | Hyundai budete môcť ovládať cez hodinky ako vo filme Knight Rider

Hyundai si uvedomuje, že záujem o inteligentné hodinky narastá raketovým tempom. Chce preto, aby aj majitelia áut Hyundai mohli ovládať svoje auto prostredníctvom hodiniek a aplikácie Hyundai Blue Link. A to už v tomto roku 2015, dokonca v 1. štvrťroku!

Hyundai Blue Link

Hyundai na výstave Consumer Electronics Show 2015 v Las Vegas predstavil aplikáciu pre inteligentné hodinky, vďaka ktorej bude možné ovládať vybrané funkcie áut Hyundai priamo z vášho zápästia. Fenomén rekordného záujmu o inteligentné hodinky tzv. SmartWatch si tak všimol aj výrobca áut Hyundai. Vďaka aplikácii Blue Link SmartWatch chce, aby ste mohli priamo zo zápästia cez vaše inteligentné hodinky napríklad diaľkovo naštartovať vaše auto.

PREČÍTAJTE SI: VIDEORECENZIA Hyundai Genesis sedan – vstupenka do vyššej triedy

Aplikácia by mala plne podporovať aj rozpoznávanie hlasu, a tak ovládanie funkcií auta môže pripomínať komunikáciu Michaela Knighta so svojím Pontiacom K.I.T.T. z filmu Knight Rider. V podstate si na diaľkou cez Bluetooth alebo mobilnú dátovú sieť viete okrem diaľkového štartu motora užívať aj zastavenie motora, odomknutie/zamknutie dverí, ale i vzdialene zapnúť svetlá, zatrúbiť či vyhľadať, kde sa vaše auto nachádza.

Hyundai Blue Link

Nemilou správou pre Slovensko je, že tieto funkcie budú v najbližšej dobe uvedené do prevádzky len v Amerike, aj to len pri vybraných modeloch automobilov Hyundai. Medzi ne patrí napríklad Hyundai Sonata, Genesis a Azera. V roku 2015 k nim pribudne aj Hyundai Veloster a v roku 2016 i Hyundai Elantra GT. Aplikácia Blue Link SmartWatch bude dostupná zadarmo už v prvom štvrťroku 2015 pre hodinky Samsung, Motorola, Sony a LG.

Foto: Hyundai

Komentáre k článku