CES 2015 | Garmin Epix – navigácia na 1,4“ dotykovom displeji!

Garmin Epix

Spoločnosť Garmin počas medzinárodnej výstavy CES 2015 predstavila trojicu zaujímavých hodiniek. Čestné miesto si medzi nimi určite nájde aj model Garmin Epix, ktorý predstavuje odolné hodinky určené pre outdoorových nadšencov. K obleku si ich teda radšej nedávajte, ale akonáhle sa vyberiete na výlet na hory, či na túru po dolinách kdekoľvek na svete budú vašim verným spoločníkom. Hodinky totiž môžete ovládať pomocou 1,4“ dotykového displeja, ale to nie je všetko.

POZRITE SI
CES 2015 | Garmin vívoactive – elegantné smart hodinky pre športovcov
CES 2015 | vívofit 2 od Garminu bude na vás kričať, aby ste sa pohli

Okamžite po rozbalení ponúknu hodinky Garmin Epix digitálne vektorové mapy celého sveta, ktoré môžete navyše obohatiť aj o satelitné mapy. Práve pre ich uloženie sú hodinky Garmin Epix vybavené integrovanou pamäťou s kapacitou 8 GB. Garmin vám pri kúpe hodiniek ponúkne ročné aktualizácie satelitných máp. Hodinky si poradia okrem GPS aj s ruským systémom GLONASS a ak budete v lokalite, kde to s GPS signálom nie je ružové, istú záchranu vám poskytne integrovaný výškomer a elektronický kompas.

Garmin Epix

Garmin Epix

Okrem toho môžete k hodinkám pripojiť aj iné produkty vďaka podpore Bluetooth a ANT+. Ako sa na poriadne odolné hodinky patrí, zvládnu aj Garmin Epix nejakú tú vodu. Konkrétne sa s nimi môžete ponoriť do hĺbky 50 metrov, čo bude stačiť väčšine nadšencov. Integrovaná batéria poskytne dostatok energie pre 24 hodín aktívneho využívania GPS, či 50 hodín s jeho limitovanou činnosťou. Ako bežné hodinky pritom Garmin Epix vydržia až 16 dní.

Garmin Epix

Garmin Epix

Nové hodinky Garmin Epix sa začnú predávať už v prvom štvrťroku, pričom ich cena bude na americkom trhu 549,99 USD. Za 599,99 USD si budete môcť navyše vybrať aj model s predinštalovanými satelitnými mapami.

Foto: Garmin

Komentáre k článku