CES 2015 | Doprajte si virtuálnu realitu s celou rodinou

Jednou z nosných tém výstavy CES 2015 bola virtuálna realita. Predovšetkým sa objavilo množstvo tzv. VR headsetov, ktoré jednotlivca do živého virtuálneho priestoru intenzívne dostane. Našli sme však aj niečo, z čoho môže profitovať celá rodina či skupina hráčov naraz. Niečo, čo už sme kdesi videli.

Immersis

Sebavedomý názov Immersis veľa hovorí o dojme, ktorý chce vzbudiť. V zásade je princíp tohto zariadenia jednoduchý, ide o upravený Full HD projektor so 180° optikou rybieho oka. Pred samotnou projekciou si dokáže zmerať členitosť vašej obývačky a tomu prispôsobiť obraz. Následne premieta 180-stupňový priestorový obraz pred a okolo vás, čím vzbudzuje dojem virtuálnej reality.

Immersis

Projektor dokáže fungovať aj sám, oveľa lepšie však poslúži ako doplnok k televízoru či monitoru. V tomto prípade môžeme hovoriť o posunutí nápadu Philipsu o niekoľko úrovní dopredu. Zážitok sa síce VR headsetom pravdepodobne nevyrovná, ale zasa si ho môžete užívať v skupine. Výrobca má s Immersis veľké ambície, pričom figuruje aj na portáli KickStarter a zdá sa, že uspeje. Podporu vyslovila dokonca aj Nvidia.

Immersis

Úspech v startupovej kampani však nemusí automaticky znamenať úspech na trhu. S cenou 2 500 dolárov (v predaji od októbra) to novinka nebude mať ľahké. Možno by bolo lepšie ponúkať aj riešenie bez dodávaného projektora, veď ten je zjavne najdrahšou súčasťou systému.

Zdroj a foto: Geeky Gadgets, Catopsys, KickStarter

Komentáre k článku