CES 2015 | Displeje Sharp môžu mať ľubovoľné tvary

Spoločnosť Sharp počas výstavy CES 2015 okrem televízora, ktorý je schopný produkovať 8K rozlíšenie predstavila ešte jednu významnú novinku, s ktorou sa pravdepodobne čoskoro stretneme v našich autách. Sú to totiž nové IGZO displeje, ktoré môžu mať ľubovoľné tvary. Sharp na koncepte FFD (Free Form display) pracoval už niekoľko rokov a asi nie je lepšie miesto ako CES, kde by mohol výsledky svojej práce prezentovať.

Sharp IGZO do áut

POZRITE SI
CES 2015 | Sharp má telku, ktorá vyčarí 8K rozlíšenie
IGZO – väčší majster, než sme dúfali

Aj keď na stánku spoločnosti mohli návštevníci vidieť ešte len prototypy displejov, podľa uverejnených informácií by sme sa s prvými podobnými displejmi v autách mali stretnúť už v roku 2017. Bude to zaujímavé, nakoľko tieto dipsleje nepotrebujú hrany, používajú nízkoenergetickú technológiu IGZO a sú plne dotykové. Vďaka tomu ich je možné vyrezať do ľubovoľných tvarov a v autách časom nahradia palubné displeje súčasnosti.

Sharp IGZO

Otázkou však ostáva, že ak už má Sharp niečo podobné vyvinuté, prečo to nevyužiť aj v mobilných zariadeniach, kde by mohli byť podobné displeje veľkým prínosom najmä medzi nositeľnými zariadeniami. Čo myslíte, stretneme sa s týmito displejmi čoskoro aj v smartfónoch a tzv. „wearables“?

Foto: Sharp, Engadget

Komentáre k článku