CES 2015 | BMW má nový iDrive a Samsung tablety pre pasažierov

BMW iDrive

BMW si okrem unikátneho kľúča s displejom, nových laserových svetiel v M4 či automatického parkovacieho asistenta v modeli i3 na CES 2015 prinieslo aj ďalšie novinky. Akoby tých vyššie spomínaných nestačilo, kopec noviniek sa objaví aj interiéroch nových BMW modelov. Prvým by mala byť pripravovaná (alebo skôr už pripravená) vlajková loď BMW radu 7. V nej by sa mohol objaviť i nový systém iDrive, ktorý tomu pôvodnému pridáva na jednoduchšom ovládaní. Okrem dotykového panela totiž na strope automobilu pribudne 3D senzor, ktorý bude snímať priestor pred displejom. Vďaka tomu bude nový iDrive možné ovládať aj pomocou rôznych gest. Mávaním tak bez problémov pridáte hlasitosť, vrátite sa o krok späť či vypnete displej. To však nie sú všetky povely, ktoré nový iDrive bude obsahovať, ďalšie by sa mal i naučiť.

BMW iDrive

Novinkou budú aj tablety Samsung pre pasažierov vzadu – tzv. Touch Command. Síce ide o klasické tablety s logom juhokórejského výrobcu, BMW ich softvér prerobilo tak, že po stlačení tlačidla domov sa nezobrazí úvodná plocha Androidu, ale špeciálne BMW menu Touch Command, v ktorom budete môcť ovládať najrôznejšie funkcie automobilu jediným dotykom (alebo teda viacerými). Chýbať nemôže ani ovládanie multimediálneho systému či navigácie. Samozrejmosťou bude špeciálny držiak s nabíjaním tabletu a možnosť pripojenia na audiosústavu automobilu. Všetko samozrejme bezdrôtovo. Tabletov v BMW sa však dočkáme až budúci rok, čo je vcelku škoda.

BMW iDrive

BMW iDrive

Treťou novinkou je vo vnútri BMW je BMW ConnectedDrive Store. Ide o akýsi obchod s aplikáciami a službami aj pre súčasný systém iDrive s funkciou ConnectedDrive. Obchod však bude fungovať len v USA, Belgicku, Nemecku a Luxembursku.

BMW ConnectedDrive Store

BMW ConnectedDrive Store

 

Foto: BMW

Komentáre k článku